Lucid už je v Evropě

foto Studio Lucid Motors v Mnichově.

Automobilka Lucid Motors otevírá své první evropské studio. Zákazníci ho můžou nalézt na náměstí Odeonplatz v Mnichově.

Ještě během letošního roku pak bude následovat zprovoznění dalších prodejních míst v jiných lokalitách Německa a rovněž ve Švýcarsku, Norsku a Nizozemsku.

Prozatím si v nich zákazníci budou moci přebírat pouze dvě varianty jediného modelu, kterým je Lucid Air. Slabší (ale přesto stále hodně výkonná) verze nabídne řidiči k využití potenciál 933 koní. Ta má označení Dream Edition R, zatímco nejvíce exkluzivní varianta Dream Edition P disponuje výkonem 1111 koňských sil.

Obě dvě varianty se vyrobí v limitované edici. Automobilka zatím nesdělila, kolik jich dodá do Evropy, ale i pro americký trh je k dispozici jen 520 exemplářů.

Obě verze jsou schopné zrychlovat z klidu na stokilometrovou rychlost za méně než tři sekundy a jejich dojezd je předběžně stanoven na jedno nabití na 900 kilometrů.

Cena modelu Lucid Air Dream Edition P/R je pro německý trh stanovena na 218 000 eur. V Nizozemsku pak zákazníci za stejný vůz zaplatí 222 000 EUR, ve Švýcarsku 199 000 CHF a v Norsku 1 850 000 NOK.

Dodávky budou zahájeny koncem roku. Posléze se zájemci dočkají také levnějších verzí stejného modelu. Předpokládá se, že cena varianty Lucie Air Pure bude zhruba sto tisíc eur.

Automobilka připravuje také verzi s pravostranným řízením například pro Velkou Británii. K trhům, kde bude mít značka zastoupení patří v Evropě ještě dále Rakousko, Belgie, Dánsko, Finsko, Francie, Itálie, Monako, Španělsko a Švédsko. O České republice žádná zmínka zatím nepadla.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 30. května 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď