Lucid Air – elektromobil s nejdelším dojezdem – dorazil do Evropy

foto Elektromobil Lucid Air.

Americká značka Lucid začíná dodávat první kusy svého modelu Air Dream Edition evropským zákazníkům. Na náš kontinent se tak dostává elektromobil, který má ze všech nabízených absolutně nejdelší dojezd podle měření v režimu WLTP. Oficiální hodnota dojezdu verze s celkovým výkonem dvou pohonných elektromotorů 933 koňských sil činí 883 kilometrů.

Současně již také dorazily první exempláře výkonnější varianty Air Dream Edition Performance, které řidiči nabízejí k využití výkon 1111 koní. U nich je dojezd o něco nižší – konkrétně 861 kilometrů.

Lucid Air pochopitelně není levné auto. Na německém trhu má cenovku 218.000 eur ( v přepočtu 5.279.000 Kč). Přesto je tato první limitovaná edice již vyprodaná.

Zákazníci si můžou nyní objednávat výbavové stupně Pure, Touring a Grand Touring. Oficiálně se vozy Lucid dají v současnosti objednat v Rakousku, Belgii, Dánsku, Finsku, Francii, Německu, Itálii, Monaku, Nizozemsku, Norsku, Španělsku, Švédsku, Švýcarsku a Velké Británii.

Fyzické autosalony zatím existují v Evropě ve třech lokalitám. K Ženevě ve Švýcarsku a Mnichovu v Německu nedávno přibyl také showroom v nizozemském Hilversumu.

Další expanze má přijít v nadcházejících letech.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je sobota 3. června 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď