Lubina po premiéře litoval individuálních chyb, našel i pozitiva

foto Utkání 25. kola hokejové extraligy: HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice, 7. prosince 2018 v Karlových Varech. Trenér Pardubic Ladislav Lubina.

Karlovy Vary - Premiéra trenéra Ladislava Lubiny na střídačce Pardubic skončila porážkou na ledě Karlových Varů 3:4. Jedenapadesátiletý kouč, který převzal tým místo Břetislava Kopřivy ve středu a měl tak jen minimum času na změny v herním pojetí Dynama, po utkání litoval individuálních chyb, po kterých Východočeši inkasovali čtyři branky.

"Utkání dopadlo špatně, věřili jsme, že si odsud odvezeme nějaké body. Začali jsme dobře, ale paradoxně jsme z první akce soupeře, z první střely inkasovali. Což pro mužstvo v našem rozpoložení je velký zásah," řekl Lubina po utkání.

Zároveň však našel na hře svého týmu i pozitiva. Hosté totiž dokázali smazat dvougólové manko a až do konce utkání bojovali o ukončení série porážek. Nakonec si ale připsali devátý nezdar v řadě.

"Mužstvo se nesložilo a pracovalo, což je pozitivní. A dělalo věci, které jsme si řekli, že budeme dělat. Moc času na nacvičení jsme neměli. Jsem příjemně překvapený z toho, jak mužstvo pracovalo a jaká byla atmosféra na střídačce. Bohužel jsme dnes udělali čtyři individuální chyby a byli jsme potrestáni čtyřmi góly," litoval Lubina.

Dynamo nastoupilo v dost pozměněné sestavě oproti předešlému utkání, bývalý vynikající hráč Pardubic ale své svěřence v přípravě nechtěl zahltit informacemi. "Ve stavu, ve kterém jsme, to hlava hráčům moc nebere. Trošku jsme zapracovali na systému a myslím si, že se to v zápase projevilo. I na střelbě. Jak už jsem ale řekl, byli jsme potrestáni za individuální chyby," doplnil.

Extraliga bude mít v příštím týdnu reprezentační přestávku, takže Lubina bude mít společně s asistenty Petrem Čáslavou a Richardem Králem více času na práci. "Času málo, práce hodně. Přestávka nám určitě přijde vhod a já věřím, že práce povede k dobrému výsledku," uvedl Lubina, jenž po příchodu k týmu otevřeně přiznal, že hlavním cílem Pardubic ve zbytku sezony je vyhnout se baráži. Po 25. kole je Dynamo předposlední a na dvanáctou Mladou Boleslav ztrácí 13 bodů.

V příštích dnech by mohly přijít i změny v kádru. "Některé věci jsou v chodu, některé se budou řešit. Uvidíme, co se podaří. Během sezony řešit přestavbu mužstva je ale složité. Hráči nejsou. A když jsou, tak ne vždy odpovídají tomu, co zrovna potřebujete. Do mužstva je potřeba zasahovat citlivě," dodal Lubina.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 18. července 2019

Očekáváme v 5:00 15°C

Celá předpověď