Logo výstavy EXPO 2020 symbolizuje spojení národů

foto Logo světové výstavy EXPO 2020

Spojování myšlenek, vytváření budoucnosti. To je ústřední téma, které si zvolily Spojené arabské emiráty pro světovou výstavu EXPO 2020, jejíž brány se za rok otevřou v Dubaji. Jejím symbolem se stal 4000 let starý zlatý prsten sestávající z malých, navzájem se dotýkajících kruhů. Prsten vyjadřuje sílu spojení, které trvá věčnost a na jakoukoli vzdálenost.

Hluboko v poušti prsten objevil vlastně dubajský vládce šajch Muhammad bin Rašíd Maktúm. Při přeletu pouště vrtulníkem zpozoroval, že v jedné její části písečné duny směřují jinam než v ostatní oblasti. Pod dunami pak archeologové objevili tisíce vzácných artefaktů z doby železné.

Nalezené pečeti mnoha národů pak jsou důkazem, že toto místo bylo křižovatkou civilizací už před tisícovkami let. Spolu s prstenem byly objeveny artefakty z Egypta, Libanonu, Indie a Afghánistánu.

"Tato země spojovala starověké civilizace a my budeme i nadále centrem spojujícím svět," prohlásil šajch Muhammad bin Rašíd Maktúm při představování loga v roce 2016. "Logo představuje naše poselství světu, že naše společenství má hluboké kořeny. Byli jsme a vždy budeme místem, kde se setkávají civilizace a které je centrem inovací," dodal.

Spojené arabské emiráty tvoří sedm emirátů, kde podíl původních obyvatel činí 20 procent, přičemž ze 70 procent jsou Arabové. Islám z nich vyznává 96 procent. Přistěhovalci se na celkové populaci podílí 80 procenty. Původem jsou zejména z Indie, Bangladéše, Pákistánu a Íránu a vyznávají náboženství své mateřské země.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je středa 22. března 2023

Očekáváme v 9:00 13°C

Celá předpověď