Litoměřičtí otevřeli Kalich arénu

foto Ilustrační foto - Zimnímu stadionu v Litoměřicích se kvůli jeho dosavadní neopláštěnosti už nebude hanlivě přezdívat „průvan aréna“. Oficiálnímu otevření stadionu byli také přítomni ředitel Městských sportovních zařízení Litoměřice Jaromír Tvrzník a starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč.

Litoměřice - Zimnímu stadionu v Litoměřicích se kvůli jeho dosavadní neopláštěnosti už nebude hanlivě přezdívat „průvan aréna“. Vedení radnice totiž dnes (11.5.2010) předalo veřejnosti do užívání moderní zimní stadion s reprezentativním názvem Kalich aréna.

Dostavba a modernizace téměř čtyřicet let starého sportoviště si vyžádala 295 milionů korun (včetně přeložek sítí, vybavení interiérů apod.). Z toho 208 milionů korun činila evropská dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Severozápad. Výsledkem je moderní sportovní komplex s halou pro lední a in-line hokej s kapacitou 1750 míst k sezení, víceúčelová tělocvična pro sálový fotbal, tenis, volejbal, nohejbal, dále malá tělocvična, kterou budou využívat hlavně litoměřičtí judisté, posilovna, rehabilitační linka se saunou, párou, vířivkou a masážemi. Nechybí ani ubytovna se 40 lůžky, restaurace pro ubytované sportovce, klubovna s audiovizuální technikou, šatny pro sportovce a salonky pro VIP hosty.

Součástí komplexu je i parkoviště s padesáti místy v Zahradnické ulici a více než dvěma desítkami míst ve Švermově ulici. Další parkovací místa jsou k dispozici na pronajaté ploše u starých mrazíren.

„Domnívám se, že veřejnosti předáváme opravdu moderní sportoviště, které bude patřit mezi nejkrásnější v celé České republice,“ zhodnotil dílo, jehož realizátorem je firma Chládek a Tintěra, starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč.

Slavnostnímu otevření přítomný senátor Alexandr Vondra kromě jiného ocenil i fakt, že do Litoměřic se po zhruba třiceti letech vrací první liga. Je tomu tak díky vynikajícím výkonům hokejistů vedených trenérem Danielem Tvrzníkem, kteří se dokázali probojovat do druhé nejvyšší hokejové soutěže. „Přihlášku do první ligy bychom však nemohli podat bez vstřícnosti vedení města, které nám poskytlo třímilionovou dotaci, za kterou velmi děkujeme,“ adresoval radním a zastupitelům slova díků ředitel Městských sportovních zařízení (MSZ) Litoměřice Jaromír Tvrzník.

Šanci prohlédnout si moderní zimní stadion má již tento týden i litoměřická veřejnost. Od pondělí do pátku, vždy od 16 do 17.30 hodin, totiž probíhá zdarma veřejné bruslení. V úterý a ve čtvrtek vždy od 16 hodin se pak pro zájemce uskuteční prohlídky interiérů.

Eva Břeňová

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je úterý 19. února 2019

Očekáváme v 19:00 9°C

Celá předpověď