Litoměřice vyhrály na Slavii a přiblížily se vedoucí Třebíči

foto Hokej. Ilustrační foto.

Praha - Hokejisté druhých Litoměřic vyhráli v předehrávce 29. kola první ligy na ledě Slavie 6:1 a přiblížili se vedoucí Třebíči na rozdíl čtyř bodů. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci k tomu přispěl útočník Jaroslav Kracík. Pražané zůstali sedmí.

Litoměřice rozhodly o vítězství už v první třetině, kdy mezi 5. a 19. minutou získaly náskok 3:0. Skóre otevřel obránce Karel Klikorka, potom využil přesilovou hru Martin Kadlec a následně se zapsal mezi střelce Fin Rihu Sihvonen.

V polovině utkání nejdříve hostující Jaroslav Kracík neproměnil trestné střílení a vzápětí ve 32. minutě snížil Jaroslav Brož. Za 63 sekund se ale opět radovali hráči Stadionu díky Kracíkovi, který využil početní výhodu. V 52. minutě se hosté prosadili už potřetí v početní výhodě díky Martinu Procházkovi a výsledek ještě dovršil Kracík.

Předehrávka 29. kola první hokejové ligy:

Slavia Praha - Litoměřice 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)

Branky: 32. Jaroslav Brož - 33. a 54. Kracík, 5. Klikorka, 15. M. Kadlec, 19. Sihvonen, 52. Martin Procházka. Rozhodčí: Pilný, Jechoutek - Baxa, Bělohlav. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:3. Diváci: 453.

17. Kadaň 23 0 0 0 23 26:114 0

Poznámka: Kadaň odstoupila ze soutěže kvůli finančním potížím, je prvním sestupujícím a ve všech zápasech od 20. kola si připisuje kontumační porážku 0:5.