Lipsko se vrátilo do přípravy, hráči odděleně trénovali i jedli

foto Fotbalista Lipska Patrik Schick (vlevo) a Toby Alderweireld z Tottenhamu v odvetném utkání osmifinále Ligy mistrů.

Lipsko (Německo) - Fotbalisté Lipska, za které hraje i český reprezentační útočník Patrik Schick, se po pěti dnech v omezeném režimu vrátili do přípravy. Čtvrtfinalista Ligy mistrů uzpůsobil trénink pandemii nového typu koronaviru a mužstvo rozdělil do několika skupin, v nichž hráči odděleně prováděli různá individuální cvičení.

Fotbalisté měli podle magazínu Kicker zakázaný jakýkoliv fyzický kontakt. Rozprostřeni na třech tréninkových plochách v areálu Cottaweg a s dostatečnými odstupy pouze nacvičovali střelbu a driblink s míčem a běhali.

Do kontaktu hráči nesměli přijít ani před a po tréninku. Společná šatna zůstala uzavřená a fotbalisté se jednotlivě převlékali v samostatných místnostech. Rovněž se každý zvlášť sprchoval a dokonce i obědval. Hráči měli dovoleno odnést si jídlo domů, nebo si dokonce mohli přinést své vlastní.

Trenér Julian Nagelsmann chce v podobném režimu přípravy pokračovat i v dalších dnech, pokud to situace dovolí. Německá liga je stejně jako další evropské a světové soutěže kvůli nemoci COVID-19 přerušena a osud zbytku sezony je nejistý.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je neděle 7. června 2020

Očekáváme v 13:00 20°C

Celá předpověď