Lipenská ledová magistrála ukončila provoz

foto Lidé si užívali mrazivého počasí na upraveném ledovém okruhu na hladině lipenské přehrady u Frymburku. Ledová dráha mezi Frymburkem a Lipnem nad Vltavou k 25. únoru stále nebyla oficiálně otevřena - snad se to podaří v pondělí 26. února, kdy by led mohl dosáhnout požadaované tloušťky 18 centimetrů. Na upravené okruhy u obou obcí se i přesto o víkendu vypravily stovky bruslařů.

Lipno nad Vltavou (Českokrumlovsko) - Ledová magistrála na lipenské přehradě ukončila provoz. Kvůli oteplení se na led na řadě míst dostala voda a dráha není bezpečná. Magistrála byla v provozu necelé dva týdny. ČTK to dnes řekl mluvčí lipenského skiareálu Vojen Smíšek.

Uzavřeny jsou několikakilometrové okruhy u Lipna nad Vltavou i Frymburku. "Led je měkký a pro bruslení nevhodný, zároveň může začít praskat a vstup na něj může být nebezpečný. Apelujeme na bruslaře, aby brali v potaz zvýšená rizika a skutečně na led nechodili," řekl Smíšek.

Letošní sezona byla v porovnání s loňskou kratší. V roce 2017 se na lipenské magistrále bruslilo 38 dní. "To byla rekordní doba. Letos nám počasí tolik nepřálo," řekl Smíšek.

Podle jeho informací se na lipenské magistrále v této sezoně žádný bruslař ledem nepropadl. Tragický víkend ale zažila orlická přehrada, kde se v sobotu prolomil led pod třemi lidmi. Dva z nich se zachránili, jeden se pravděpodobně utopil, tělo však zatím potápěči nenašli. "Pátrání však nadále pokračuje," řekl ČTK jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je pondělí 24. září 2018

Očekáváme v 21:00 10°C

Celá předpověď