Lidem se otevře depo metra, garáž autobusů a vozovna tramvají

foto Ilustrační foto - Pražský dopravní podnik uspořádal 21. září den otevřených dveří. Jedním z míst, kam se mohli příznivci hromadné dopravy přijít podívat, byla tramvajová vozovna ve Strašnicích.

Praha - Pražský dopravní podnik dnes během dne otevřených dveří, zpřístupní zázemí. Tentokrát lidé mohou navštívit tramvajovou vozovnu Motol, autobusové garáže Řepy a depo Zličín, odkud budou celý den vyjíždět historické soupravy metra.

Součástí akce, která potrvá od 10:00 do 16:00, bude doprovodný program určený hlavně dětem. V areálech budou fotokoutky, ukázky techniky a práce integrovaného záchranného systému, workshopy, soutěže a různé atrakce.

Vozovna Motol funguje od roku 1937, v jejím areálu se nachází také Střední průmyslová škola dopravní. V současné době jsou z Motola vypravovány nejmodernější pražské tramvaje 15T. Garáže Řepy jsou v provozu od roku 1982. V současnosti mají kapacitu téměř tři stovek vozidel a po hostivařských garážích jsou v hlavním městě druhé nejmladší. Depo Zličín začalo fungovat na konci roku 1994 po zprovoznění dalšího úseku trasy B pražského metra, nyní pojme až 200 vozů. S vlastní tratí metra je depo spojeno dvoukolejnou spojkou. Ze Zličína na Florenc a zpět pojedou v sobotu historické soupravy metra sovětské výroby označené Ečs a 81-71.

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) je největším dopravcem zajišťujícím městskou hromadnou dopravu v České republice. Společnost ročně přepraví více než miliardu cestujících, má necelých 11.000 zaměstnanců. Jeho vlastníkem je hlavní město.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 19. srpna 2019

Očekáváme v 9:00 20°C

Celá předpověď