Lidé na Staroměstském náměstí v Praze si pochutnali na rybí polévce od primátora

foto Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) rozdával rybí polévku. Připraveno bylo tři tisíce porcí pro lidi bez domova, i pro zájemce z řad Pražanů a návštěvníků metropole, 23. prosince 2022, Staroměstské náměstí, Praha.

Praha - Na Staroměstském náměstí v Praze dnes rozdával dosluhující primátor Zdeněk Hřib (Piráti) 3000 porcí vánoční rybí polévky. Mezi zájemci byli Češi a turisté, kteří přišli do centra metropole užít si předvánoční atmosféru, i lidé bez domova. Tradiční rozlévání vánoční polévky primátorem se do Prahy vrátilo po dvouleté koronavirové pauze. Kromě primátora se akce zúčastnili představitelé dalších stran pražského zastupitelstva.

Fotogalerie

"Tahle tradice je, myslím, důležitá. Je to o tom, že by ve vánočním čase nikdo neměl být o hladu nebo sám," řekl ČTK Hřib. Dříve se tato tradiční akce pořádala 24. prosince. Na Štědrý den však někteří lidé drží půst, proto vedení města rozlévání polévky přesunulo na 23. prosince, aby si i oni mohli pokrm užít, uvedl Hřib.

Tradiční rybí polévku uvařil tým kuchařů společnosti Taiko, která událost organizovala. Kromě 260 kilogramů kaprů z jižních Čech do ní zpracovali 130 kilogramů zeleniny, především mrkve, celeru a petržele, 40 kilogramů cibule, 90 kilogramů hladké mouky, 65 kilogramů másla a 60 litrů smetany. Pro zvýraznění chuti použili koňak a karamel a nechyběly krutony osmažené na másle. Kuchaři celkem použili na polévku 1500 kilogramů surovin.

Lidem polévku rozlévali rovněž další magistrátní politici. Mezi nimi byli předseda zastupitelů Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) Zdeněk Zajíček (ODS), dosluhující radní Jan Chabr (TOP 09), předseda zastupitelů ANO a poslanec Patrik Nacher, městský zastupitel Daniel Mazur (Piráti) a zastupitel a starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha Sobě).

Program na Staroměstském náměstí dnes pokračuje od 16:00 vánočním vystoupením. Na Štědrý den se pak na pódiu představí pěvecký sbor Vox Pragae, orchestr Praga Sinfonietta a sólisté, kteří zahrají Českou mši vánoční Hej, mistře Jakuba Jana Ryby.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je sobota 3. června 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď