Lidé mohou přispívat na turistické vybavení Národního parku České Švýcarsko

foto Ilustrační foto - Správa národního parku České Švýcarsko nechává zrekonstruovat turistickou trasu přes Kyjovský hrádek, od 26. března 2020 nejdéle do konce dubna 2020 je pro turisty uzavřen úsek Köglerovy naučné stezky v části od Sýrového potoka k napojení na červeně značenou turistickou trasu Pod Praporkem. Na snímku ze 7. dubna 2020 montují pracovníci stavební firmy kovové schodišťové konstrukce na cestě pod Kyjovským hrádkem.

Jetřichovice (Děčínsko) - Lidé mohou přispívat na sbírkový účet přispět prostřednictvím dárkového terminálu umístěného v informačním centru v Jetřichovicích na Děčínsku na turistické vybavení Národního parku České Švýcarsko. Terminál od července umožňuje darování částky v rozmezí 25 až 400 korun, kterou přístroj odečte z debetní či kreditní karty. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí Správy parku Tomáš Salov.

Výtěžek sbírky využije Správa parku na údržbu a opravy menších kulturně-historických a turistických instalací, například drobných památek v krajině, turistických posezení a přístřešků, informačních systémů a dalších.

"Ze státního rozpočtu nebo evropských fondů je někdy paradoxně snazší získat peníze na větší záměry, než na ty drobnější. Drobní dárci nám mohou pomoci při vytváření laskavého vzhledu regionu, všichni víme, jak moc dokáže potěšit stylově vyřezávaná lavička nebo třeba kvalitně zrestaurovaný obrázek ve výklenkové kapličce," řekl ředitel Správy NP České Švýcarsko Pavel Benda.

Na turistickou infrastrukturu Správa parku každoročně vydává tři miliony korun v rámci běžné údržby, další nižší desítky milionů korun platí za jednorázové investice, například na nedávnou rekonstrukci altánu na Mariině vyhlídce. "Správa Národního parku České Švýcarsko tak do turistické infrastruktury v území zřejmě investuje nejvíce od dob rakousko-uherské monarchie," doplnil Salov.

Národní park České Švýcarsko patří podle agentury CzechTourism k nejnavštěvovanějším místům v Ústeckém kraji. Jen soutěskami na říčce Kamenice ve Hřensku projde ročně přes 300.000 turistů. Odhaduje se, že celé území Českého Švýcarska navštíví ročně zhruba milion lidí. Nejmladší český národní park byl zřízen k 1. lednu 2000.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je středa 25. května 2022

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď