Lidé mohou navštívit Lichtenštejnský palác

foto U příležitosti 100. výročí založení Československa si při dni otevřených dveří 28. září 2018 mohli lidé prohlédnout Lichtenštejnský palác na pražské Kampě.

Praha - Lidé dnes mohou navštívit Lichtenštejnský palác na pražské Kampě. Den otevřených dveří začíná v 9:00, poslední komentovaná prohlídka bude v 16:00. Vláda díky příznivé koronavirové situaci opět zpřístupňuje všechny své paláce a vily. Lichtenštejnský palác se pro veřejnost otevře dále 15. srpna, první víkend v září, 28. října a naposledy 17. listopadu při příležitosti oslavy Dne boje za svobodu a demokracii.

Fotogalerie

Lichtenštejnský plác využívá vláda především jako reprezentační prostor předsedy vlády. V apartmánech umístěných ve druhém patře pobývali při návštěvě Prahy například španělský král Juan Carlos s chotí Sofií, britská královna Alžběta II. či japonský císař Akihito. V paláci budou moci návštěvníci zhlédnout i výstavu protokolárních darů premiéra. V současnosti palác slouží k pořádání konferencí, protokolárních akcí a jednání státních delegací.

Dny otevřených dveří historických objektů úřadu vlády se vracejí po pauze zaviněné epidemií koronaviru a konají se celé léto. Pravidelné sobotní exkurze pořádá vláda v Kramářově vile, Hrzánském paláci a Lichtenštejnském paláci. V září a v říjnu pak bude možné objekty navštívit první sobotu v měsíci a při státních svátcích. Dny otevřených dveří budou letos završeny 17. listopadu při příležitosti oslavy Dne boje za svobodu a demokracii, kdy budou pro veřejnost otevřeny Hrzánský a Lichtenštejnský palác.

V září bude zpřístupněno i hlavní sídlo úřadu vlády Strakova akademie, mimo jiné při oslavě Dne české státnosti 28. září. Další objekt, Benešova vila v Sezimově Ústí, bude otevřena pro návštěvníky od 4. září do konce října vždy oba víkendové dny. Prohlídky se ve všech budovách konají od 9:00 do 17:00, vstupné je zdarma.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je sobota 8. srpna 2020

Očekáváme v 15:00 31°C

Celá předpověď