Libor Witassek skončil nečekaně jako generální ředitel Vítkovic

foto Generální ředitel a předseda představenstva Vítkovic a.s. Libor Witassek (na archivním snímku z 12. června 2017) skončil ve funkcích na vlastní žádost. Firmu bude řídit místopředseda představenstva Igor Vlček.

Ostrava - Předseda představenstva a generální ředitel společnosti Vítkovice, a. s., Libor Witassek dnes nečekaně skončil v obou funkcích. Firmu bude dál řídit představenstvo společnosti pod vedením místopředsedy Igora Vlčka, který byl dosud finančním ředitelem skupiny Vítkovice. Některé společnosti z této skupiny se poslední dva roky potýkají s problémy. Witassek loni do skupiny přišel jako manažer, který měl skupinu vyvést z problémů.

Generálním ředitelem Vítkovic byl Witassek od loňského 1. července, z obou funkcí odešel dnes na základě vlastního rozhodnutí a bude řídit rozvojové projekty ve společnosti Vítkovice Engineering Services, jež se zabývá vyhledáváním nových obchodních příležitostí a trendů mimo jiné na bázi vodíku. ČTK to sdělila mluvčí Vítkovic Eva Kijonková.

Vítkovice, a. s., jsou jádrem původní struktury holdingu a zastřešují energetické, právní, logistické a další služby pro skupinu Vítkovice Machinery Group ostravského podnikatele Jana Světlíka. Ve skupině je přes 20 firem, které mají dohromady asi 3000 zaměstnanců. Loni se několik firem ze skupiny dostalo do finančních potíží, Vítkovice Power Engineering letos skončily v konkurzu, Vítkovice Gearworks a Vítkovice Revmont mají povolenou reorganizaci a reorganizace Vítkovic Envi už úspěšně skončila.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 17. října 2018

Očekáváme v 7:00 8°C

Celá předpověď