Pardubice zastavily sérii Liberce, třetí jsou nově Vítkovice

foto Dohrávané utkání 6. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - PSG Berani Zlín, 2. října 2018 v Ostravě. Na vhazování (zleva) Ondřej Roman z Vítkovic a zlínský Pavel Sedláček.

Praha - Hokejisté Pardubic zdolali v předehrávce 15. kola Tipsport extraligy Liberec 4:1 a ukončili jeho čtyřzápasovou vítěznou sérii. Sami vyhráli potřetí za sebou. Bílé Tygry tak na třetím místě tabulky předstihly Vítkovice, které v dohrávce 6. kola také uspěly doma a vyhrály nad Zlínem 3:0.

Dynamo už od třetí minuty vedlo díky brance Tye Wisharta. Ve druhém dějství zvýšil Petr Sýkora a v 52. minutě zařídil pro Dynamo už tříbrankový náskok v přesilové hře Rostislav Marosz. Vzápětí rovněž v početní výhodě sebral Ondřeji Kacetlovi čisté konto Marek Kvapil, ale výsledek v závěru zpečetil druhou trefou v utkání Sýkora.

Ostravané zabrali po dvou nezdarech a opět naplno zabodovali, jako se jim to povedlo v úvodních třech kolech. Gólem a asistencí se na vítězství nad Zlínem podílel Patrik Zdráhal, dvě přihrávky si připsal Šimon Stránský a gólman Patrik Bartošák si připsal první čisté konto v sezoně. Zlín naopak z posledních pěti kol čtyřikrát prohrál.

Statistika úterních zápasů extraligy:

--------

Dohrávka 6. kola:

HC Vítkovice Ridera - PSG Berani Zlín 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Kucsera (Š. Stránský, P. Zdráhal), 12. Szturc (Lev), 23. P. Zdráhal (Š. Stránský). Rozhodčí: Kika, Pešina - Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 4003.

Předehrávka 15. kola:

HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Wishart (T. Svoboda, Cardwell), 37. P. Sýkora (Perret), 52. Marosz (Hrabal), 58. P. Sýkora (Rolinek, Kacetl) - 54. M. Kvapil (Bulíř). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Tošenovjan, Ganger. Vyloučení: 10:13, navíc Šmíd, J. Jeník (oba Liberec) oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 7070.

Pátek 5. října - 7. kolo:

17:30 HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec, BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice, PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň, HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec, Piráti Chomutov - HC Vítkovice Ridera,

18:00 Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno (O2 TV), HC Olomouc - HC Sparta Praha.