Liberec prohrál popáté za sebou, Pardubicím podlehl 3:4

foto Utkání 10. kola hokejové extraligy Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice, 1. října 2021 v Liberci. Hráči Pardubic (zleva) Patrik Poulíček, Jan Košťálek, autor branky Robert Říčka a Dennis Robertson se radují z gólu.

Liberec - Hokejisté Liberce podlehli v 10. kole extraligy doma Pardubicím 3:4 a připsali si pátou porážku za sebou. Úřadující vicemistr během neúspěšné série získal jediný bod. O čtvrtém vítězství Dynama z posledních pěti utkání rozhodl v čase 59:48 v přesilové hře Robert Kousal.

Úvod utkání byl vyrovnaný, postupně ale převzali aktivitu hosté. Na Kváču však nevyzráli Nakládal ani Rohlík. Domácí měli první velkou šanci až v 11. minutě po střele Faško-Rudáše. Na druhé straně zahrozil Kousal, ale Kváča byl na místě. V 16. minutě opustil pardubickou branku Frodl, kterého nešťastně zranil spoluhráč.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji Bílí Tygři, ale šanci Záborského i dorážku Ordoše si Klouček pohlídal. Na druhé straně byl v úniku faulován Anděl a bylo nařízeno trestné střílení. Matěj Paulovič si na Kváču nepřišel. Skóre se měnilo až ve 27. minutě, kdy přečíslení hostí využil Říčka.

Domácí odpověděli v polovině utkání, kdy po pěti vteřinách využil přesilovku Filippi. V hale ještě ani neutichl jásot po vyrovnávací brance a hosté si vzali vedení zpět. Před brankou se prosadil Camara, kterého našel ideálně Mikuš.

V dalším průběhu druhé třetiny se velké šance střídaly na obou stranách, za domácí byl v dobré pozici Faško-Rudáš, hosté kontrovali možností Hecla. Poté neuspěl Birner a na druhé straně Paulovič. Ve 40. minutě se na Kloučka řítil domácí kapitán Jelínek, ale ani on neskóroval.

Třetí třetinu začali aktivněji domácí a vyrovnali. Vlach vybojoval puk v rohu a přihrál před branku, kde byli osamoceni dva domácí hráči. Kloučka prostřelil obránce Ivan.

Ve 49. minutě pykal na trestné lavici Camara a domácí podruhé využili početní převahu. Vedení na jejich stranu překlopil Vlach. Liberec pokračoval v náporu, ale udeřili hosté. Kváču překonal střelou z mezikruží Hecl. Domácí pak nabídli Dynamu přesilovou hru špatným střídáním a využil ji Kousal, který bekhendem doklepl puk za Kloučka.

Patrik Augusta (Liberec): "Pod tíhou posledních výsledků jsme začali hodně nervózně a odskakovaly nám kotouče. Pak jsme hru trochu učesali a byli jsme lepší v osobních soubojích. Ve třetí třetině jsme začali otáčet zápas na naši stranu a měli jsme tam velmi dobré pasáže hry. Pak jsme ale udělali neskutečné individuální chyby, které nás stály celé utkání. Takové chyby si zkrátka nemůžeme dovolit, ani když se nám bude dařit, natož ve fázi, kdy se nám nedaří. Jsem zklamaný, protože jsme se konečně mohli zvednout, a naopak jsme spadli ještě níž. Musíme se z toho dostat pouze tvrdou prací."

Richard Král (Pardubice): "Na začátku třetí třetiny jsme sehráli katastrofálně naši přesilovku a nechali jsme si zbytečně vyrovnat. Pak na nás byla trochu deka a chvíli jsme se z toho hrabali, nakonec jsme ale urvali tři body. Když se podívám na zápas jako celek, tak si myslím, že jsme byli o kousek lepším týmem a vítězství si zasloužili. Jsme rádi, že máme sílu a dokážeme zápasy otáčet. Dominik Frodl dostal hokejkou do oka, měl by být ale v pořádku.“

Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 30. Filippi (Rosandič, Ordoš), 44. M. Ivan (J. Vlach), 49. J. Vlach (Šmíd, Filippi) - 27. Říčka (Cienciala), 31. Camara (J. Mikuš), 55. Hecl (Camara), 60. R. Kousal. Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda - Zika, Šimánek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 4761.

Liberec: Kváča - Melancon, Šmíd, M. Ivan, Rosandič, Štibingr, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, Birner - Ordoš, Gríger, Záborský - Zachar, Klepiš, A. Najman - Rychlovský, P. Jelínek, J. Vlach. Trenér: P. Augusta.

Pardubice: Frodl (16. Klouček) - Košťálek, Robertson, Nakládal, J. Mikuš, Hrádek, J. Kolář, Vála - Cienciala, A. Musil, Říčka - Blümel, Poulíček, Paulovič - Camara, R. Kousal, Hecl - O. Rohlík, Anděl, Koffer. Trenér: R. Král.