LFŠ bude letos v Uh. Hradišti na konci července

foto Ilustrační foto - Zleva ředitelka Letní filmové školy Radana Korená a její programová ředitelka Iva Hejlíčková (na snímku z 1. července 2020).

Uherské Hradiště - Letní filmová škola (LFŠ) se letos v Uherském Hradišti má uskutečnit od 23. do 30. července. Její připravovaný sedmačtyřicátý ročník už má také svůj vizuál, který pokračuje v cyklu na téma Film všemi smysly a za nímž stojí grafická designérka Markéta Steinert. ČTK to dnes sdělil mluvčí festivalu Libor Galia. Loňský zkrácený ročník LF3 si nenechalo ujít 5000 akreditovaných návštěvníků.

Přípravy festivalu jsou podle jeho ředitelky Radany Korené v plném proudu. "Situace je náročná, díky loňskému výjimečnému ročníku jsme ovšem nasbírali cenné zkušenosti, jak festival uspořádat při dodržení hygienicko-epidemiologických opatření. Jakou konkrétní podobu letošní LFŠ bude mít, potvrdíme v květnu, kdy už snad bude jasněji jak po stránce finanční, tak legislativní i epidemiologické," uvedla Korená.

Loňskou podobu přehlídky výrazně ovlivnila pandemie koronaviru. Pořadatelé ji kvůli tomu přesunuli na pozdější termín a zkrátili. Návštěvníci měli loni možnost v Uherském Hradišti vidět 94 celovečerních snímků, v roce 2019 jich byl zhruba dvojnásobek. Dále festival loni nabídl sedm středometrážních a 63 krátkých filmů a také řadu doprovodných aktivit. Program byl přístupný pouze pro akreditované návštěvníky.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je středa 14. dubna 2021

Očekáváme v 3:00 2°C

Celá předpověď