Lexus rychle rozšiřuje nabídku aut jezdících na elektřinu

foto Lexus RZ 450e.

Přelom tohoto a příštího roku se stane zásadním předělem v nabídce modelů prémiové značky Lexus. V tomto období se totiž začnou rovněž u tuzemských dealerů nabízet dva zbrusu nové modely. Vyplývá to z informací, které redakce Autonaelektřinu.cz získala od marketingového a prodejního manažera společnosti Lexus Česká republika Tomáše Vlachopulose.

Půjde jednak o již pátou generaci oblíbeného SUV RX a dále o zbrusu nový elektromobil RZ. Mezi pohonnými jednotkami nového RX se objeví také plug-in hybrid. To znamená, že tento vůz bude schopen ujet bez produkování místních emisí ujet na elektrický pohon více než šedesát kilometrů na jedno nabití jeho baterie.

Už jen čistě elektrický pohon dostane vůz RZ. Kola tohoto modelu, který sdílí platformu a třeba také vysokonapěťovou baterii s typy Subaru Solterra a Toyota bz4X, roztáčí dva elektromotory. Jeden má na starosti přední, druhý pak zadní nápravu. Dohromady mají výkon 230 kW. Energie uložená v baterii s kapacitou 71,4 kWh by měla podle předběžných údajů vystačit v testovacím režimu WLTP na ujetí čtyř stovek kilometrů.

Cena zatím stanovena nebyla, ale odhaduje se, že bude někde mezi 1,5 až 2 miliony korun.

Již v současné době Lexus prodává elektrickou verzi svého městského crossoveru UX. Tento vůz v ceně 1,3 milionu korun má ve svých útrobách zabudován elektromotor s výkonem 150 kW a baterii s kapacitou 54,3 kWh.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je středa 27. září 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď