Lexus chystá elektrického nástupce ikonického sporťáku LFA

foto PR - Lexus chystá elektrického nástupce ikonického sporťáku LFA.

Automobilka Lexus prezentovala během Festivalu rychlosti v britském Goodwoodu studii vozu pro příští desetiletí.

Zatím nepojmenovaný koncept signalizuje směr uvažování designérů i techniků luxusní divize koncernu Toyota o elektrickém supersportovním voze. Ten by měl být duchovním nástupcem obdivovaného výkonného kupé, který se vyráběl v letech 2010-2012. Zatímco karosérie a většina použité techniky pocházela z vývojového oddělení Toyoty, na spalovacím desetiválcovém motoru se výraznou měrou podíleli inženýři motocyklové firmy Yamaha.

Automobil tehdy zaujal zákazníky i odborníky svými unikátními jízdními vlastnosti, které se dají charakterizovat jako „chuť do jízdy“.

A právě takto by měl, jak uvedl šéf značky Lexus Koji Sato, působit nový vůz. "Nekonečné hledání jízdního rukopisu Lexus se posune do další fáze prostřednictvím vývoje nového sportovního elektromobilu s baterií,“ vysvětlil.

Auto samozřejmě dostane patřičné výkonové parametry. Cílem je prolomení dvousekundové hranice ve zrychlení z nuly na sto kilometrů v hodině.

O kapacitě baterie Sato nehovořil, ale počítá se s přibližně sedmi sty kilometry dojezdu na jedno nabití.

O tom, kdy takové auto přijde na trh v sériové podobě, zatím žádné informace známé nejsou. V současné fázi však Lexus upřednosťuje elektrická SUV a crossovery. Bateriový supersport by tak mohl přijít na řadu někdy kolem roku 2030.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď