Letošní první mládě děčínské zoo je lama vikuňa

foto Zoologická zahrada v Děčíně se může pochlubit prvním mládětem letošního roku, je jím vzácná lama vikuňa. Narodila se 31. ledna odpoledne přímo před zraky návštěvníků. Pohlaví mláděte zoo zatím nezná.

Děčín - Zoologická zahrada v Děčíně se může pochlubit prvním mládětem letošního roku, je jím vzácná lama vikuňa. Narodila se 31. ledna odpoledne přímo před zraky návštěvníků. Pohlaví mláděte zoo zatím nezná, uvedl v tiskové zprávě vrchní chovatel Petr Haberland.

"Brzy mládě odchytíme kvůli čipování a zdravotní kontrole, která nám mimo jiné odhalí, zda jde o samičku nebo samečka," dodal.

Zoologická zahrada v Děčíně se může pochlubit prvním mládětem letošního roku, je jím vzácná lama vikuňa. Narodila se 31. ledna odpoledne přímo před zraky návštěvníků. Pohlaví mláděte zoo zatím nezná. Chovu vikuní se děčínská zoo věnuje již 22 let. V roce 2004 se stala první českou zoologickou zahradou, která tento druh úspěšně odchovala. Od té doby děčínská zoo úspěšně odchovala sedm mláďat.

Až letošní mládě vyroste, poputuje do některé z evropských zoo. Současné stádo vikuní v Děčíně tvoří samec, dvě samice a dvě odrostlá mláďata, která čekají na převoz do Německa.

Vikuňa je divoký druh lamy žijící ve vysokých Andách jižního Peru a Bolívie a v severních oblastech Argentiny a Chile. Je známá především pro svou velmi kvalitní zlatohnědou srst, jejíž vlákna jsou jemnější než kašmír. Právě kvalitní kůže a vlna přivedla vikuně na pokraj vyhubení.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je neděle 7. června 2020

Očekáváme v 13:00 20°C

Celá předpověď