Letní škola barokní hudby v Holešově se zaměří na Bachovo dílo

foto V Holešově na Kroměřížsku pokračovala 6. srpna 2019 Letní škola barokní hudby. Na snímku dirigent Roman Válek zkouší na večerní koncert.

Holešov (Kroměřížsko) - Letní škola barokní hudby v Holešově na Kroměřížsku se bude věnovat dílu Johanna Sebastiana Bacha. Jejím exkluzivním hostem bude německý kontratenorista Andreas Scholl. Letošní 18. ročník mezinárodního hudebního setkání se má na holešovském zámku uskutečnit od 7. do 16. srpna, sdělili dnes ČTK pořadatelé v tiskové zprávě. Účastníci školy přijíždějí z České republiky i ze zahraničí.

Letní škola barokní hudby představuje podle organizátorů z ansámblu Czech Ensemble Baroque jedinečnou příležitost získat cenné teoretické i praktické zkušenosti a intenzivně pracovat pod vedením prvotřídních lektorů z celé Evropy. Kromě sólových hodin absolvují její frekventanti i společné nácviky díla. "Praktická výuka je rozšířena o řadu přednášek a podnětných rozhovorů o lidech a s lidmi pohybujícími se v oblasti staré hudby a její poučené interpretace," uvedli pořadatelé.

Podle zakladatele akce, dirigenta Romana Válka, je letošní ročník poctou Bachovi. "Chce studentům a posluchačům přiblížit nejen známé dílo barokního velikána v rovině duchovní, ale ukázat, že Bach byl skutečným mistrem i v oblasti dramatického umění. Kantáta 214 je ukázkou toho, jak by to asi vypadalo, kdyby Bach napsal nějakou operu," uvedl Válek.

Zájemci z řad studentů i profesorů se mohou hlásit do 1. června na webu www.baroknihudba.cz. Na těchto stránkách lze nalézt bližší informace i přehled koncertů, které letošní ročník festivalu nabízí pro veřejnost. Jeho vrcholem budou od 14. do 16. srpna závěrečné koncerty na zámku v Holešově, v kostele svatého Petra a Pavla v Kelči na Vsetínsku a ve skleníku Květné zahrady v Kroměříži, na nichž zazní Bachovy kantáty.

Letní školy barokní hudby se účastní především studenti konzervatoří a hudebních vysokých škol. Vyučují je přední čeští i zahraniční lektoři, školou jich za předchozí ročníky prošlo několik desítek. Studentů za 17 let trvání přivítala více než tisícovku, řada z nich se poté uplatnila v orchestrech věnujících se staré hudbě.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je středa 3. března 2021

Očekáváme v 5:00 0°C

Celá předpověď