Letní shakespearovské slavnosti začnou později a budou kratší

foto Ilustrační foto - Hamletem začala 17. července brněnská část Letních shakespearovských slavností. V titulní roli se publiku představil Jaroslav Plesl. Do 9. srpna se na hradě Špilberku vystřídá sedm inscenací, z toho tři premiérově.

Praha - Letní shakespearovské slavnosti začnou o měsíc později 22. července a budou kratší. Pořadatelé se rozhodli letošní ročník uspořádat bez premiéry plánované na 24. června. Premiéru komedie Bouře v režii tandemu SKUTR přesunuli na sezónu 2021. Shakespearovy hry jsou připraveny k uvedení na všech tradičních scénách v Praze, Brně, Ostravě a v Bratislavě. Předprodej vstupenek by měl být zahájen v červnu. ČTK dnes o tom za pořadatele informoval Pavel Turner.

Mezi další vynucené změny patří neúčast zahraničních herců. "Bratislavští kolegové nepotěší diváky v Česku. No a vzhledem k mezinárodnímu obsazení to odnese i Sen noci svatojánské v podání Prague Shakespeare Company. Věříme, že další změny nebudou nutné s tím, že alfou a omegou bude stanovený limit počtu diváků na představení," uvedl umělecký ředitel Libor Gross.

Divadla mohou začít podle posledního rozhodnutí vlády hrát 11. května, nesmí ale překročit limit 100 osob na jednom místě. Obsazena může být jen každá druhá řada.

Program na Pražském hradě zahájí 22. července hra Dobrý konec všechno spraví s Annou Fialovou, Martinem Dejdarem a Ondřejem Pavelkou. Festival dále nabídne mimo jiné loňskou premiéru příběhu o destruktivní žárlivosti Zimní pohádka s Martinem Hofmannem nebo Michalem Isteníkem, komedii Mnoho povyku pro nic s Petrou Horváthovou, Petrem Čtvrtníčkem a Leošem Nohou nebo Hamleta v podání Jaroslava Plesla. Festival dále uvede komedii Večer tříkrálový s Nelou Boudovou a Václavem Koptou, Zkrocení zlé ženy nebo nejžádanější titul Letních shakespearovských slavností Veselé paničky windsorské.

O aktualitách a případných změnách budou diváci informováni prostřednictvím www.shakespeare.cz a na sociálních sítích.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je sobota 4. července 2020

Očekáváme v 1:00 18°C

Celá předpověď