Letní Letná představí český nový cirkus a pantomimu

foto Akrobatická show na festivalu Letní Letná.

Praha - Mezinárodní festival Letní Letná, jehož 15. ročník se v pražských Letenských sadech uskuteční mezi 16. srpnem a 2. zářím, vedle zahraničních hostů představí také český nový cirkus a pantomimu. Program mimo jiné nabídne premiéru populárních Losers Cirque Company, setkání s mimem a pedagogem Ctiborem Turbou nebo soubor Vosto5, který vedle jejich Stand'artního kabaretu letos uvede i příběh lyžaře Bohumila Hanče a jeho přítele Václava Vrbaty v loutkohereckém pozdravu s názvem Slzy ošlehaných mužů. ČTK o tom za pořadatele informovala Lucie Čunderlíková.

S mezinárodně uznávaným Turbou, který spoluvytvářel historii evropské pantomimy i základy moderního nového cirkusu, se zájemci mohou setkat v malém karavanu. V prostoru maximálně pro šest lidí promítne a okomentuje diváky vybrané úryvky filmů. "Je mi 74 let, tedy jako mim jsem neužitečný. Už ani jako pedagog nepracuji, přestože jsem založil a vedl dvě katedry mimů. Naštěstí jsem miloval film, k filmu se lísal a o filmovou tvorbu usiloval. Takže vedle divadla, které večer dohráno, beznadějně mizí, zůstávají dokumenty, studentské filmečky a sporadicky filmy," podotkl Turba.

Vedle nového představení Losers Cirque Company s názvem Vzduchem, které je inspirované knihou Jonathan Livingston Racek, Letní letná nabídne například Divadlo Bolka Polívky. To přiveze klaunérii Letem sokolím, na jejíž přípravu principál divadla osobně dohlédl a z níž vyplyne, že lhát se nemá, ani když víte, že máte pravdu. Bratři v tricku spojí své síly s Holektivem a představí společnou mysliveckou romanci plnou cirkusových trofejí s názvem Lov. Další představení uvedou například soubory Cie Pieds Perchés, Circo Frico, Feel the Universe nebo Vít Neznal & kol.

Ani v letošním roce nebudou chybět mezi návštěvníky oblíbená open air představení. Pod širým nebem se předvedou Squadra Sua, Bratři v tricku, Cirkonauri nebo Cink Cink Cirk.

K již dříve oznámeným zahraničním hostům letošního festivalu nového cirkusu Letní Letná patří soubory Akoreacro, Betes de foire - Petit theatre de gestes, Baro d' ?Evel Cirk Cie a Cirque Inextremiste.

Loni Letní Letná během tří týdnů představila zahraniční soubory, domácí novocirkusovou scénu, řadu premiér, unikátní projekty i program pro děti. Více informací je na www.letniletna.cz.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 22. října 2018

Očekáváme v 7:00 2°C

Celá předpověď