Lenka Dusilová představí 8. prosince v Paláci Akropolis svou novou kapelu

foto Zpěvačka Lenka Dusilová (na snímku z 21. června 2019).

Praha - Zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová představí na koncertu 8. prosince v pražském Paláci Akropolis svou novou kapelu. Speciálně pro tento koncert si pozvala videomakerku Lindu Arbanovou, která vystoupení doprovodí svými vizuály. Jako host zahraje trumpetista Oskar Török. Na programu budou písně z úspěšného alba Řeka i starší skladby, které Dusilová dlouho nehrála. ČTK o tom za pořadatele informoval Roman Helcl.

"Lenka (Dusilová) má teď takový koncept, že chce oddělit svoji sólovou alternativní tvorbu na jedné straně a nový projekt Lenka Dusilová Band, se kterým se vrací zase k přímočařejším písničkám. Hodlá s ním oprášit i svoje starší hity a hlavně točit nové věci v tomto duchu," uvedl Helcl.

V kapele Dusilové hrají kytarista Igor Ochepovský, klávesista Jan Aleš, basista Ondřej Hauser a bubeník Michal Daněk. "Brilantní hudebníci, kteří jsou o generaci mladší než já, velmi dobře vnímají současnou scénu, reflektují moderní aranže i zvuk. Dodávají novou energii výběru skladeb z mého dosavadního původního repertoáru. Díky schopnostem a chemii této kapely se mi otevírají nové možnosti a nápady. Těším se na nový hudební svět přímočařejšího zvuku a skladeb, který mě aktuálně láká," sdělila Dusilová.

Na loňských hudebních cenách České hudební akademie Anděl Dusilová proměnila s albem Řeka tři ze čtyř nominací. Uspěla v kategoriích Album, Sólová interpretka a Skladba, kterou ovládla díky písni Vlákna.

Dusilová patří k nejvýraznějším osobnostem domácí hudby. Vystupovala se skupinou Sluníčko, v letech 1994 až 1997 zpívala se skupinami Lucie a Pusa a v roce 2003 spolupracovala s Čechomorem na albu Proměny. V roce 2007 absolvovala turné po USA, kde si zahrála i společně s ikonou moderního country Emmylou Harrisovou, na české scéně spolupracovala s hudebníky z postjazzového Vertigo Quintetu nebo se skupinou Eternal Seekers.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je sobota 3. června 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď