Lendl skončil po roce jako trenér tenisty Zvereva

foto Německý tenista Alexander Zverev se raduje z postupu do 2. kola turnaje v Hamburku.

New York - Bývalý slavný český tenista Ivan Lendl už není trenérem Alexandera Zvereva. Osminásobný grandslamový vítěz podle zámořských médií ukončil s pátým hráčem světa spolupráci. Dvaadvacetiletého Němce vedl Lendl od loňského srpna.

Devětapadesátiletý Lendl jako Zverevův trenér skončil krátce poté, co ho vítěz jedenácti titulů ATP zkritizoval. "Naše tréninky trvají dvě hodiny a on z toho půl hodiny vypráví o svém psovi nebo o tom, jak hrál golf. Měl by do toho dávat víc," prohlásil Zverev začátkem týdne na turnaji v Hamburku.

Překvapilo ho, že se o konci spolupráce dozvěděl z médií. "To bylo legrační. Je to podle mě škoda," uvedl po dnešním vítězství nad Srbem Filipem Krajinovičem ve čtvrtfinále. Zverev má v plánu trénovat pod vedením svého otce jako v minulosti.

Tenisový trenér a bývalý hráč Ivan Lendl.

Lendl se ke Zverevovu trenérskému týmu připojil loni v srpnu a německý tenista pod jeho vedením v listopadu vyhrál Turnaj mistrů. Naposledy uspěl v květnu na turnaji v Ženevě, k tomuto triumfu ale Lendl nepřispěl, protože celou antukovou část sezony vynechal.

"Saschovi věřím, je pořád hodně mladý. Myslím, že jednou z něj bude skvělý hráč. Ale v současnosti má nějaké problémy mimo kurt, které mu brání v tom, aby pracoval tak, jak si představuji," uvedl Lendl.

Kromě Zvereva trénoval také dvakrát Brita Andyho Murrayho. Při prvním angažmá mu pomohl k prvním dvěma grandslamovým vítězstvím na US Open v roce 2013 a ve Wimbledonu 2013. Londýnský turnaj s ním poté vyhrál ještě v roce 2016.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 29. května 2020

Očekáváme v 15:00 18°C

Celá předpověď