Filip prodělal infarkt, je ve stabilním stavu

foto Ilustrační foto - Předseda KSČM Vojtěch Filip.

Praha - Místopředseda Sněmovny a předseda KSČM Vojtěch Filip měl dnes dopoledne infarkt. Lékaři ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) na pražském Karlově náměstí ho zachytili v časném stadiu a Filip je po jejich zákroku ve stabilním stavu s nadějí na časné propuštění do domácí péče. ČTK to sdělil přednosta II. interní kliniky VFN Aleš Linhart. Zástupci KSČM uvedli, že Filip podstoupil kardiologický zákrok, při kterém mu lékaři zprůchodnili cévy. Filip ČTK napsal, že nemocnici opustí ve čtvrtek a v pátek bude zpět v práci.

Podle mluvčí KSČM Heleny Grofové je Filip nyní v péči lékařů na jednotce intenzivní péče. "Vše dopadlo dobře a jsem v pohodě. V pátek jsem v práci, pustí mě zítra," napsal ČTK Filip v textové zprávě.

Linhart uvedl, že Filip byl přijat s bolestí na hrudi. "Byl zjištěn infarkt myokardu v časném stadiu a ošetřen intervenční metodou. Díky tomu je jeho stav stabilní s nadějí na časné propuštění do domácí péče, pokud nenastane nečekaná komplikace," řekl.

Filipovi se dopoledne podle místopředsedy KSČM Stanislava Grospiče udělalo nevolno ve stranickém sídle v ulici Politických vězňů v Praze. "Byla to náhlá indispozice a byl odvezen rychlou záchrannou službou," uvedl.

Pětašedesátiletý politik bude na jaře obhajovat mandát předsedy KSČM. V čele komunistů stojí od 1. října 2005.

Na Filipově případu je podle Linharta patrné, že v Česku funguje dobře propracovaný systém péče o nemocné s akutním infarktem. "Důležité bylo, že příjezd do kardiocentra neoddaloval a díky tomu je možné očekávat příznivý průběh," uvedl lékař.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je neděle 5. dubna 2020

Očekáváme v 17:00 16°C

Celá předpověď