Leicester porazil Crystal Palace 2:0 a zůstal v lize třetí

foto Fotbalista Leicesteru Wilfred Ndidi a Jordan Ayew z Crystal Palace v utkání anglické ligy.

Londýn - Fotbalisté Leicesteru zvítězili v utkání 11. kola anglické ligy na hřišti Crystalu Palace 2:0. Tým Brendana Rodgerse tak zůstal díky lepšímu skóre na třetí příčce tabulky před Chelsea. Vítězný gól vstřelil v 57. minutě hlavou po rohovém kopu Caglar Söyüncü.

Pro tureckého stopera šlo o první trefu v dresu Leicesteru, za který nastupuje od loňského léta. Dvě minuty před koncem pak po pohledné kombinaci na jeden dotek potvrdil výhru hostů desátou brankou v ročníku Jamie Vardy, nejlepší střelec ligy.

Tottenham nevyhrál počtvrté v řadě, na Evertonu remizoval 1:1. Vyrovnaný zápas překlopil na stranu hostujících "Spurs" z brejku v 63. minutě Dele Alli. Everton se tlačil za vyrovnáním o sedm minut později, videorozhodčí však jako penaltu dotek rukou ve vápně Tottenhamu neposoudil.

V 77. minutě byla hra na několik minut přerušena, protože po kontaktu se Son Hung-minem zůstal na trávníku ležet domácí záložník André Gomes. Portugalec byl odnesen na nosítkách s vážně poraněnou nohou, Son byl za zákrok vyloučen. Remízu proti oslabenému Tottenhamu v osmé nastavené minutě zařídil hlavičkou Cenk Tosun.

Anglická fotbalová liga - 11. kolo:

Crystal Palace - Leicester 0:2 (57. Söyüncü, 88. Vardy), Everton - Tottenham 1:1 (90.+8 Tosun - 63. Alli).

1. Liverpool 11 10 1 0 25:9 31
2. Manchester City 11 8 1 2 34:10 25
3. Leicester 11 7 2 2 27:8 23
4. Chelsea 11 7 2 2 25:17 23
5. Arsenal 11 4 5 2 16:15 17
6. Sheffield United 11 4 4 3 12:8 16
7. Bournemouth 11 4 4 3 14:13 16
8. Brighton 11 4 3 4 14:14 15