Leicester navzdory dlouhému oslabení vyhrál v Burnley

foto Fotbalista Burnley Phillip Bardsley (vlevo) a Ben Chilwell z Leicesteru v utkání anglické ligy.

Londýn - Fotbalisté Burnley prohráli v anglické lize s Leicesterem 1:2, přestože hráli téměř celý zápas proti deseti. Český útočník Burnley Matěj Vydra se do hry dostal v závěru zápasu po druhé inkasované brance.

Leicester hrál v Burnley od čtvrté minuty v oslabení, když Maguire nedovoleně zastavil unikajícího Gudmundssona a viděl červenou kartu. Přesto šly "Lišky" v 33. minutě do vedení, podruhé v sezoně se střelou z přímého kopu prosadil Maddison.

Burnley se podařilo srovnat o pět minut později zásluhou křížné střely McNeila, tři body ale získal Leicester. V 90. minutě rozhodl o čtvrté prohře Burnley v řadě hlavou střídající stoper Morgan.

West Ham vedl proti Huddersfieldu od 15. minuty, 40. gól v dresu svého nynějšího týmu vstřelil z penalty Noble. Kapitán "Kladivářů" překonal tuto metu jako teprve třetí hráč v historii klubu v éře Premier League.

Poslední tým tabulky třemi góly skóre otočil, když se dvakrát trefil Ahearne-Grant, West Ham ale v závěrečné čtvrthodině rovněž třikrát udeřil a v nastaveném čase rozhodl střídající Hernández.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:

Bournemouth - Newcastle 2:2 (48. z pen. a 81. King - 45.+5 Rondón, 90.+4 Ritchie), Burnley - Leicester 1:2 (38. McNeil - 33. Maddison, 90. Morgan), West Ham United - Huddersfield 4:3 (84. a 90.+2 Hernández, 15. Noble, 75. Ogbonna - 30. a 65. Ahearne-Grant, 17. Bacuna).

Utkání Watford - Southampton, Wolverhampton - Arsenal a Brighton - Cardiff byla odložena.

1. Manchester City 30 24 2 4 79:21 74
2. Liverpool 30 22 7 1 68:17 73
3. Tottenham 30 20 1 9 57:32 61
4. Arsenal 30 18 6 6 63:39 60
5. Manchester United 30 17 7 6 58:40 58
6. Chelsea 29 17 6 6 50:31 57
7. Wolverhampton 30 12 8 10 38:36 44
8. Watford 30 12 7 11 42:44 43