Legendární golfista Nicklaus prodělal covid-19

foto Bývalý americký golfista Jack Nicklaus (na snímku z 19. července 2020).

Dublin (USA) - Legendární golfista Jack Nicklaus se na počátku pandemie nakazil společně se svou manželkou koronavirem. Osmdesátiletý vítěz rekordních 18 turnajů kategorie major se z nemoci zotavil a v závěru minulého týdne hostil prestižní turnaj Memorial v Dublinu v Ohiu.

Nicklaus uvedl, že v důsledku infekce ho bolel krk a měl kašel, jeho stejně stará manželka byla bez symptomů. Z covidu-19 se léčili od poloviny března zhruba měsíc doma na Floridě.

Bývalý americký golfista Jack Nicklaus se svou manželkou Barbarou (na snímku z 19. července 2020). "Netrvalo to dlouho a měli jsme opravdu velké štěstí. Já i Barbara máme už svůj věk, je nám osmdesát, takže jsme v rizikové skupině. Myslíme na ty, kteří ztratili své životy či blízké. My jsme jedni z těch šťastných," uvedl Nicklaus, jenž během úspěšné kariéry vyhrál na PGA Tour 73 turnajů.

Memorial Tournament, který Nicklaus založil v roce 1976, se hrál v rámci protikoronavirových opatření bez diváků. Slavný hostitel se v areálu pohyboval s ochranou úst a nosu a udržoval si bezpečný odstup.

Na tiskové konferenci před turnajem Nicklaus uvedl, že bez obav podá ruku vítězi, což je na Memorialu tradice, ale pochopí, když to za současné situace nebude chtít. S nedělním šampionem Jonem Rahmem si nakonec ťukli pěstí.

"O tom potřesení rukou jsem dlouho snil. Nakonec to tedy kvůli situaci bylo ťuknutí pěstí, ale stejně, kolik lidí může říct, že jim pogratuloval ťuknutím pěstí Jack Nicklaus," uvedl španělský vítěz turnaje, jenž se zároveň stal novou světovou jedničkou.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je sobota 26. září 2020

Očekáváme v 21:00 8°C

Celá předpověď