Leden přinesl rekordní prodeje elektromobilů

foto Elektromobil Volkswagen.

Na dosud rekordní podíl, který dosáhl více než pět procentních bodů se v lednu vyšplhaly nově zaregistrované elektrické vozy na tuzemském trhu s novými osobními auty. Vyplývá to z čerstvé statistiky Svazu dovozců automobilů. Tohoto podílu dosáhly společně jak „čisté“ bateriové elektromobily, tak vozidla s pohonem plug-in hybrid.

Zajímavé je, že přestože tuzemská Škoda si vloni také v oblasti elektromobilů držela třetinový podíl (stejně jako v kategorii vozů s klasickými spalovacími motory), na počátku roku se v pořadí značek prodávajících elektrická vozidla umístila až na čtvrté pozici. Její dealeři jich zákazníkům předali 41.

Výrazně lépe si vedl Volkswagen (107 nově zaregistrovaných aut), dále také Hyundai (69) a Tesla (48). Celkem si zákazníci převzali v tomto prvním měsíci letošního do užívání 429, což je historicky nejvyšší měsíční počet.

Škoda tentokrát, pro změnu, ovládla pořadí prodejců plug-in hybridních vozů. Úřady jich s logem mladoboleslavského výrobce v lednu zaregistrovali do provozu 164. V celkovém souhrnu plug-in hybridy předčily čisté elektromobily. Jejich podíl na trhu byl v lednu 2,85 procenta, zatímco aut jezdících výhradně na elektřinu jen 2,50 procenta.

Podstatné je, že se tohoto rekordního podílu elektrických vozidel podařilo dosáhnout na rostoucím trhu s novými osobními auty. V porovnání se stejným měsícem loňského roku se jich prodalo o pět procent více.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je úterý 28. března 2023

Očekáváme v 21:00 0°C

Celá předpověď