Ledecký: Díky Ester si zalyžuju i jinde než ve Špindlu

foto XXIII. zimní olympijské hry, sjezdové lyžování, obří slalom, ženy, 15. února 2018 v Pchjongčchangu. Vlevo česká reprezentantka Ester Ledecká a vpravo její otec, zpěvák a skladatel Janek Ledecký.

Pchjongčchang - V Soulu loni slavila jeho rocková opera Hamlet desáté výročí od premiéry, dnes mohl zpěvák a skladatel Janek Ledecký v Koreji prožít další úspěch. Jeho dcera Ester byla třiadvacátá v olympijském obřím slalomu. Jako první na hrách závodila na lyžích i na snowboardu.

Pět nastudování muzikálu Hamlet v Koreji podle Ledeckého vidělo přes 600 tisíc lidí, teď zde slavila úspěch i jeho dcera Ester a zapsala se do olympijské historie. "Marek Vašut říkal, že je to pozoruhodná synergie. To je dobrý spojení," řekl Ledecký.

Dceru na závody doprovází často. Nechyběl třeba loni při jejím triumfu na mistrovství světa na snowboardu v Sierra Nevadě. Nyní pozoruje, že se jedna z medailových nadějí v Pchjongčchangu chová na olympiádě stejně jako vždy.

"Každý sportovec to má nastavený jinak. A Ester to má tak, že se potřebuje soustředit o trochu déle. Ale zase to pak stojí za to," komentoval fakt, že se Ledecká uzavřela do sebe a do závodu navenek nekomunikovala. "Jsem rád, že jsme ji celou dobu udrželi v režimu, na který je zvyklá na závodech," řekl Ledecký.

Podotkl, že všestranná Ester nemá na hrách čas lelkovat. "Ani prý nestihla skypovat dědovi," uvedl Ledecký s tím, že závodnice má nabitý program od rána do večera. "Není to o tom, že se někde schovává."

Ledecký si do Pchjongčchangu vzal kytaru a na hotelu cvičí. "Do uší mám ohulenou nějakou kapelu a většinou hraju bluesové jamtracky," prozradil pětapadesátiletý absolvent právnické fakulty, který začínal ve skupině Žentour.

Kamkoli přijede na závody, snaží si také zalyžovat. Vyzkoušel už i korejské svahy. "Jsou krásný. Sníh je skvělý a je to tvrdé," řekl. Lyžoval už v Japonsku, v Turecku a v Moskvě. "Na Leninských horách, pánové, to je zápis. Samozřejmě v Coloradu a v Kanadě. Díky ní si zalyžuju jinde než ve Špindlu," dodal Ledecký.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 13:00 7°C

Celá předpověď