Ledecká trénuje na další část sezony ve Špindlerově Mlýně

foto Lyžařka Ester Ledecká při tréninku 28. prosince 2017 v areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně na Trutnovsku.

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - Ester Ledecká trénuje poprvé po pěti letech ve Špindlerově Mlýně. V areálu Svatý Petr před pokračováním olympijské sezony stráví dva dny přípravy na lyžích a stejný počet na snowboardu.

Ve čtvrtek ráno jezdila Ledecká na lyžích v brankách superobřího slalomu pod dohledem trenérů Tomáše Banka i Ondřej Banka. Na lyžích by měla strávit celkem dva dny a stejný čas věnuje s koučem Justinem Reiterem ježdění na prkně.

Pokud se kvůli počasí nerozhodne jinak, měla by odjet 2. ledna na závody. V rakouském Lackenhofu má 5. a 6. ledna v plánu dva paralelní obří slalomy Světového poháru na snowboardu, 13. a 14. sjezd a super-G na lyžích v Bad Kleinkirchheimu a pak 20. a 21. ledna zase na prkně další dva paralelní slalomy v Rogle.

Na snowboardu Ledecká vyhrála v prosinci dva ze tří závodů Světového poháru, předtím zazářila na lyžích výhrou v tréninku sjezdu a poté sedmým místem v Lake Louise. "Připadá mi, že jsem snad v nejlepší formě, co jsem kdy byla," řekla.

Na únorových olympijských hrách v Pchjongčchangu bude dvaadvacetiletá Ledecká favoritkou paralelního obřího slalomu na snowboardu, ale v plánu má i sjezdařské závody. Měla by jet i superobří slalom, obří slalom a možná kombinaci.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 17. října 2018

Očekáváme v 9:00 11°C

Celá předpověď