Ledecká může podle fyzioterapeuta jet v Ga-Pa bez omezení

foto Ilustrační foto - Česká lyžařka Ester Ledecká na trati sjezdu v Crans Montaně.

Garmisch-Partenkirchen (Německo) - Sjezdařka Ester Ledecká může nastoupit do nadcházejících rychlostních závodů Světového poháru v Garmisch-Partenkirchenu bez omezení. Podle svého fyzioterapeuta Michala Lešáka je po pádu v sobotním sjezdu v Crans Montaně až na stehy v puse v pořádku.

Olympijská vítězka v superobřím slalomu najela ve švýcarském středisku v plné rychlosti bokem do ochranných sítích a skončila v kotrmelcích. V nemocnici jí čtyřmi stehy zašili vnitřní ret, měla odřený a oteklý obličej a bolavé pravé rameno. Přesto v neděli nastoupila do superobřího slalomu a skončila patnáctá.

V pondělí a úterý měla volno a odpočívala. S týmem přejela do Německa. "Byl čas na fyzioterapii a hlavně ten čas, který jsme měli, Ester hodně pomohl. Zotavila se velmi dobře," řekl Lešák v nahrávce pro média.

Aktuálně už Ledeckou trápí pouze zašitý ret. "Je tam bolest, která časem odejde," uvedl Lešák. Na jízdy v Ga-Pa plánuje Ledecké pusu zatejpovat. "Z preventivních důvodů, aby se případně stehy nepoškodily," doplnil fyzioterapeut.

Další následky pádu už by vítězku prosincového super-G ve Val d'Isere neměly trápit. "Důležité je, že otok obličeje zmizel. Odřeniny se léčí dobře a rameno, které ji omezovalo při startech, je v pořádku," řekl Lešák.

Znovu na lyžích stála Ledecká ve středu a trenéři českou hvězdu chválili. Dnešní oficiální trénink sjezdu se kvůli počasí nekonal, další je v plánu v pátek. "Půjde do toho naplno, protože není, co by ji momentálně limitovalo," uvedl Lešák.

Pokud počasí závody v Bavorských Alpách nepřekazí, je v Garmisch-Partenkirchenu v sobotu od 11:00 na programu sjezd, v kterém si loni dojela Ledecká pro třetí místo. V neděli by se měl ve stejný čas konat superobří slalom.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je čtvrtek 21. října 2021

Očekáváme v 13:00 16°C

Celá předpověď