Ledecká dojela ve Scuolu druhá a je blízko triumfu v SP

foto Snowboardistka Ester Ledecká s malým křišťálovým glóbem za celkové vítězství v disciplíně SP paralelní obří slalom.

Scuol (Švýcarsko) - Snowboardistka Ester Ledecká skončila druhá v paralelním obřím slalomu ve Scuolu a má na dosah čtvrtý celkový triumf v pořadí paralelních disciplín. Olympijská vítězka ze snowboardu i lyží prohrála ve Švýcarsku až ve finále s ruskou závodnicí Milenou Bykovovou.

Fotogalerie

"Závod hodnotím kladně, moc se mi to líbilo. Milena zajela fantastickou jízdu. Jsem ráda, že jsem si to užila a hlavně, že jsem trošku poskočila v celkovém hodnocení Světového poháru," řekla Ledecká pro agenturu Sport Invest, která ji zastupuje.

Kvůli možnosti vyhrát křišťálový glóbus ve snowboardingu se Ledecká nezúčastnila lyžařského Světového poháru ve Špindlerově Mlýně a díky druhému místu má na kontě 5450 bodů. Před Rakušankou Sabine Schöffmannovou zvýšila náskok na 460 bodů, třetí Selina Jörgová z Německa ztrácí 630 bodů. "Celkové hodnocení se mi zatím líbí, ale uvidíme, jak se to vyvine. Máme před sebou ještě jeden závod," řekla Ledecká.

Snowboardistka Ester Ledecká (uprostřed) se raduje z malého křišťálového glóbu v paralelním obřím slalomu. Vlevo je druhá v pořadí Němka Selina Jörgová a vpravo je třetí její krajanka Ramona Theresia Hofmeisterová. Jeden glóbus už si domů veze ze švýcarského střediska, kde převzala trofej za paralelní obří slalom, jehož hodnocení ovládla podruhé za sebou a potřetí v kariéře. "Jsem ráda, že ho mám. Vybojovala jsem ho s prknem, který už mám dva roky, s kterým jsem vyhrála olympiádu a mám s ním spojeno strašně moc krásných závodů. Asi se s ním budu muset po sezoně rozloučit, takže to bude trošku smutný, ale doufám, že vybereme a najdeme ještě rychlejší," řekla Ledecká.

Ve Scuolu ovládla kvalifikaci. V osmifinále její soupeřka Švýcarka Ladina Jennyová vyjela z trati. Ve čtvrtfinále přešla česká závodnice přes Němku Ramonu Hofmeisterovou a v semifinále si poradila s další Němkou Cheyenne Lochovou.

Proti Bykovové zvolila Ledecká jako ve všech vyřazovacích jízdách červenou trať. Cílem projela česká hvězda o 23 setin později.

Třiadvacetiletá Ledecká je v této sezoně pošesté na stupních vítězů. Dvě výhry si připsala v únoru v Pchjongčchangu a v prosinci v Cortině d'Ampezzo. Finálový závod, paralelní slalom, se pojede 23. března v německém Winterbergu.

Před závěrem snowboardingové sezony se Ledecká postaví ještě na lyže. Od pondělí bude jezdit tréninky sjezdu na finále Světového poháru v andorrském středisku Soldeu, kde pojede sjezd 13. března. "Jsem strašně ráda, že jsem se tam dostala a moc se těším," řekla Ledecká. Poté se přesune do Winterbergu.

SP ve snowboardingu ve Scuolu (Švýcarsko) - paralelní obří slalom:

Muži: 1. Sobolev, 2. Loginov (oba Rus.), 3. D. Caviezel (Švýc.), ...v kvalifikaci 43. V. Brůžek (ČR).

Konečné pořadí disciplíny (po 7 závodech): 1. Mastnak (Slovin.) 3336, 2. Prommegger (Rak.) 3070, 3. Fischnaller (It.) 2709, ...61. V. Brůžek 49.

Průběžné pořadí SP: 1. Sobolev 4445, 2. Fischnaller 3629, 3. Mastnak 3616, ...63. V. Brůžek 49.

Ženy: 1. Bykovová (Rus.), 2. Ledecká (ČR), 3. Lochová (Něm.).

Konečné pořadí disciplíny (po 7 závodech): 1. Ledecká 5000, 2. Jörgová 3419, 3. Hofmeisterová (obě Něm.) 3258, ...56. Žďárská (ČR) 37.

Průběžné pořadí SP: 1. Ledecká 5450, 2. Schöffmannová (Rak.) 4990, 3. Jörgová 4819, ...57. Žďárská 37.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 20. října 2019

Očekáváme v 7:00 8°C

Celá předpověď