Lázně Teplice počítají ztráty, propustily sto lidí, hostů je málo

foto Bazén v lázních. Ilustrační foto.

Teplice - Lázně Teplice mají obvykle v tuto dobu zaplněnou kapacitu na 85 procent a hosté z různých zemí korzují uličkami města. Kvůli epidemii koronaviru cizinci nyní zcela chybí a klienti pojišťoven obsadili zhruba třetinu lůžek. Ztráty se pohybují v desítkách milionů korun. Přes sto zaměstnanců společnost propustila. ČTK to řekla obchodní ředitelka lázní Yveta Slíšková.

Lázně, v nichž se léčí děti i dospělí, byly zavřené od Velikonoc. Na konci dubna se provoz s různými omezeními postupně obnovil. "Od 25. května již není povinností ubytovat klienty na pokojích samostatně, avšak musíme dodržet limit vzdálenosti mezi klienty v jídelně a počet cvičících ve skupině může být deset včetně fyzioterapeuta," uvedla Slíšková.

V provozu už je Thermalium, kde si může zaplavat v léčivé vodě i veřejnost. Hned první den při otevření přišlo 80 návštěvníků. Lázně prodloužily jeho otvírací dobu, využívat zatím není možné saunový svět.

Celková kapacita lůžek je 719, klientů je v lázních aktuálně 250, z toho deset samoplátců. "Zahraniční klientela obvykle tvoří zhruba 40 procent z celkového počtu tvz. klientodnů. Zatím léčíme pouze tuzemské zákazníky. Evidujeme zájem hostů, kteří své rezervace posouvají v čase. Někdo na podzim, někdo až na příští rok," řekla obchodní ředitelka.

Wellness pobyty mohou lázně nabídnout již od tohoto týdne, výpadek zahraničních klientů tuzemci podle Slíškové rozhodně nenahradí. "Cizinci přijíždějí za léčením s plným servisem a na dobu většinou delší. To nemůžeme očekávat od Čechů, kteří řeší kratší letní dovolenou," uvedla.

Ztráty za první pololetí odhadují lázně na 60 milionů korun. Od státu společnost podle obchodní ředitelky dostala pouze příspěvek na mzdy zaměstnanců, kteří nemohli vykonávat svou práci. Město do konce roku zrušilo poplatek za pobyt, aby tak přispělo k oživení turistického ruchu.

Situace je složitá pro personál i pro klienty, kterým podle Slíškové chyběl hlavně sociální kontakt, možnost zajít do kavárny či na koncert. Omezení se postupně ruší a v plánu jsou první venkovní kulturní akce.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je pátek 22. ledna 2021

Očekáváme v 19:00 5°C

Celá předpověď