Lauda už stráví Vánoce s rodinou a říká, že žije třetí život

foto Bývalý rakouský jezdec vozů formule 1 Niki Lauda.

Vídeň - Legenda formule 1 Niki Lauda stráví po akutní transplantaci plic vánoční svátky v rodinném kruhu na Ibize. Trojnásobný mistr světa na počátku tohoto týdne opustil rehabilitační kliniku, kde od konce října pracoval na návratu do života po propuštění z vídeňské nemocnice. V rozhovoru pro Gazzettu dello Sport devětašedesátiletý šéf dozorčí rady mistrovské stáje F1 Mercedes řekl, že se potřetí narodil.

"Byl jsem na tom hůř než po té nehodě v roce 1976 na Nürburgringu. Byl jsem mnohem déle v nemocnici, do určité míry teď v podstatě žiju třetí život," řekl Lauda s připomínkou vážné havárie, při níž málem uhořel. "Tehdy jsem byl v nemocnici zhruba měsíc. Ano, měl jsem popáleniny a mnoho dalších obtíží, teď to ale trvalo skutečně dlouho. Ale pořád jsem tady," dodal slavný Rakušan.

Lauda se musel podrobit akutní transplantaci plic 2. srpna a byl po zákroku ve velmi vážném stavu. Postupně se ale zotavil a poslední týdny strávil speciální a intenzivní rehabilitací. "O život jsem se nebál, byl jsem v dobrých rukách nejlepších specialistů. Ale věděl jsem, že to bude tvrdé, velmi tvrdé," přiznal Lauda.

Stáj Mercedes se bez jeho přítomnosti musela obejít v celé druhé polovině sezony, Lauda prý ale nezmeškal ani jediný závod a formuli 1 sledoval v televizi. "Ani jednu Grand Prix jsem nepropásl. Třebaže jsem byl obklopen infuzemi a kapačkami. Telefonicky jsem byl během víkendů v kontaktu s týmovým depem," dodal. V současnosti už pokračuje v rekonvalescenci na Ibize, kde má k dispozici dva trenéry. Rehabilitačnímu tréninku se věnuje šest hodin denně. "Jsou neústupní. Za měsíc budu zase ve formě," dodal Lauda.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pondělí 26. srpna 2019

Očekáváme v 7:00 19°C

Celá předpověď