Látal: Jsem v týmu nový, sérii ve Zlíně jsem neřešil

foto Hokejista Martin Látal z Hradce Králové.

Zlín - Hradec Králové v předehrávce 34. kola vyhrál ve Zlíně 3:2 v prodloužení, přičemž o dva zásahy Východočechů se postaral útočník Martin Látal. Klíčová trefa už po 33 vteřinách prodloužení znamenala nejen druhý bod pro Mountfield, ale také konec neúspěšné série.

Královéhradecký klub vyhrál ve Zlíně po dlouhé šňůře proher, která se táhla od března 2013. "Četl jsem to, ale já jsem v týmu nový, takže jsem to neřešil," řekl v rozhovoru s novináři.

Ani dnes to ale zpočátku nevypadalo, že série vezme za své. Už po 126 vteřinách totiž otevřel skóre Antonín Honejsek. "Úvod byl vlažný, možná to bylo tím, že kluci už jsou unavení a těch zápasů je moc. Naštěstí jsme brzy vyrovnali," pochvaloval si Látal.

Přes herní převahu Baranů se však podařilo vyrovnat právě devětadvacetiletému útočníkovi. "Dostal jsem puk do situace jeden na jednoho a parádně mi sedla rána pod víko," popsal Látal.

"Vyrovnání nás nakoplo, ve druhé třetině jsme byli jasně lepší, ale vedli jsme jen o gól. A ke třetí třetině není co říct," narážel Látal na fakt, že Zlín hrál během třetí dvacetiminutovky čtyři přesilovky.

"Kluci padali na držku, snažili jsme se, ale tlak soupeře se stupňoval. Bylo štěstí, že jsme drželi vedení tak dlouho, ale nakonec jsme přeci jen nevyhráli za tři body," mrzelo Látala, který v říjnu přišel na východ Čech na tříměsíční hostování z Mladé Boleslavi.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pondělí 19. listopadu 2018

Očekáváme v 17:00 1°C

Celá předpověď