Láska bude senátorský mandát v Praze obhajovat s podporou Pirátů

foto Ilustrační foto - Senátor Václav Láska 24. července 2019 v Praze o přestávce před jednáním Senátu o návrhu na podání ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana.

Praha - Advokát a předseda hnutí Senátor 21 Václav Láska bude mandát v horní komoře v Praze 5 na podzim obhajovat. Podpoří ho Piráti, KDU-ČSL, Zelení a a Liberálně ekologická strana. Láska, který bude kandidovat v obvodech Prahy 5, 13 a Řeporyje, to dnes oznámil ČTK.

Láska, který je také šéfem senátorského Klubu pro liberální demokracii, jde do voleb s pěti hlavními tématy. Jsou jimi spravedlnost pro všechny, důstojné bydlení na Praze 5 a 13, Senát zpět lidem, sebevědomý stát a ochrana přírody a zvířat.

Senátor se v horní komoře věnoval především justici, bezpečnosti, trestnímu právu a lidským právům. Byl jedním z hlavních iniciátorů ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana pro hrubé porušení Ústavy. Ve svém obvodu poskytoval pomoc občanům především ve sporech se státem, úřady a samosprávou.

Služeb Láskovy bezplatné právní poradny využilo zhruba 530 občanů senátorského obvodu. V šesti desítkách případů je zdarma hájil před soudy a úřady. Angažoval proti developerským projektům v zájmu zachování zeleně a kvality života.

Hnutí Senátor 21 založil Láska na sklonku roku 2017 s cílem usnadnit kandidaturu nezávislým osobnostem, k nimž patří senátoři Přemysl Rabas a Tomáš Goláň.

Pětačtyřicetiletý Láska býval policejním vyšetřovatelem, věnoval se vyšetřování Viktora Koženého a Harvardských fondů. O svých zkušenostech vyšetřovatele vydal knihu Jak se zavírají tuneláři. Jeho další kniha Advokát byla zfilmována. Je předsedou správní rady Transparency International.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je úterý 20. října 2020

Očekáváme v 5:00 4°C

Celá předpověď