Lasicův neveřejný pohřeb se podle tisku uskutečnil ve středu v Bratislavě

foto Ilustrační foto - Herec Milan Lasica.

Bratislava - Pohřeb slovenského herce, humoristy, moderátora a zpěváka Milana Lasicy, který v neděli náhle zemřel během koncertu v bratislavském divadle Štúdio L+S, se odehrál "ve středu odpoledne bez velkého humbuku, v tajnosti a v tichosti v bratislavském krematoriu", napsal dnes slovenský list Nový čas. Podle deníku se zesnulým hercem se loučila jeho manželka Magda Vášáryová, jejich dvě dcery a vybraní smuteční hosté. Podle serveru Topky.sk se obřadu zúčastnilo pět desítek lidí, mimo jiné český herec Bolek Polívka.

Již dříve slovenská média informovala, že pohřeb bude v nejužším rodinném kruhu. Rozhodli se tak pozůstalí poté, co jim vláda nabídla možnost obřadu se státními poctami.

Lasica zemřel ve věku 81 let, zkolaboval při vystoupení s orchestrem v bratislavském divadle Štúdio L+S, které založil. Lasicův význam ale svět divadla a filmu přesahoval, jak to ukázala i vyjádření nejvyšších státních představitelů a nekrology v tisku. V pondělí se na sociálních sítích objevila petice za uspořádání státního pohřbu Lasicovi.

V éře samostatného Slovenska se země s nejvyššími poctami loučila zatím jen s prvním prezidentem Michalem Kováčem.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je čtvrtek 23. září 2021

Očekáváme v 13:00 20°C

Celá předpověď