Lacko dostal zlatou helmu, obhajovat by měl s novým vozem

foto Ilustrační foto - Závod mistrovství Evropy tahačů, 7. října v Jaramě. Jezdec Buggyry Adam Lacko, který si druhým místem v prvním závodu posledního dílu šampionátu zajistil titul mistra Evropy.

Praha - Jezdec Adam Lacko o víkendu poprvé vyhrál mistrovství Evropy tahačů a od své roudnické stáje Buggyry dostal za zisk titulu dárek v podobě zlaté helmy, v níž bude jezdit celou příští sezonu. O obhajobu celkového triumfu by se měl třiatřicetiletý pilot pokusit s novým vylepšeným vozem.

"Dlouho jsme přemýšleli, co Adamovi dát, je to člověk, který má všechno. Helmu si může dát vitrínky, nebo v ní jezdit. Mělo by mu to připomínat, co se mu podařilo," řekl na dnešní tiskové konferenci Jan Kalivoda, manažer Buggyry, která vedle titulu mezi jezdci ovládla i týmový Pohár konstruktérů.

"Je to nádherná přilba v krásné barvě. Budu ji rád nosit celou příští sezonu, budu v ní jezdit a doufám, že mi přinese štěstí," prohlásil Lacko.

Ziskem titulu se dočkal největšího úspěchu ve své motoristické kariéře. "První oslava proběhla v sobotu, další v neděli. Ještě nějaká oslava s kluky z týmu proběhne. Musím jim poděkovat za to, co pro mě udělali," řekl Lacko a už plánoval, jak si odpočine. "Má být hezky, tak půjdu na houby," doplnil.

Do nové sezony půjde jako obhájce, ale motivace mu chybět nebude. "To rozhodně ne, já jsem vděčný za každé kolo na trati. Obhajoba je vždy složitější. Jochen (Hahn) už mi po konci sezony říkal, že příští sezona je jeho," usmál se Lacko s odkazem na svého německého rivala.

Do sezony by měl jít s vylepšeným vozem. "Chystáme zbrusu nové auto. Možná bude na stejných plastech, ale z pohledu konstrukce dojde k revolučním změnám," prohlásil Lackův týmový kolega David Vršecký, který působí v Buggyře zároveň jako šéfkonstruktér.

Lacko se v tahačích našel, přesto má ještě jeden motoristický sen. "V tahačích jsem spokojený, ale jednou bych si chtěl zkusit závod 24 hodin v Le Mans," prozradil.

pha maz

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je sobota 22. září 2018

Očekáváme v 1:00 14°C

Celá předpověď