La Scala slibuje vášnivé a nefalšované líbání na jevišti

foto Ruská sopranistka Anna Netrebková (vpravo) a ázerbájdžánský tenorista Jusif Ejvazov.

Milán (Itálie) - Diváci milánské opery La Scala se mohou pro jednou těšit, že hraná gesta a projevy na jevišti vystřídá nefalšovaný cit. Dočkají se ho v prosinci v podání operních pěvců Anny Netrebkové a Jusifa Ejvazova v inscenaci Andrea Chénier. V závěrečném duetu se ruská sopranistka a ázerbájdžánský tenorista v titulních rolích vášnivě políbí.

"Ta láska je opravdová. Ten cit je opravdový. Ten polibek je skutečný. A ještě víc než to!" řekl dnes agentuře AP Ejvazov, který si Netrebkovou vzal v roce 2015 za manželku.

Pro Ejvazova půjde v prosincové premiéře v La Scale o první vystoupení vůbec, zatímco Netrebková v této slavné opeře zahájí už třetí sezonu. Pěvecký pár zpívá na koncertech závěrečný Chénierův duet často, teď se tak ale poprvé stane v rámci celého operního představení.

Podle Netrebkové je daná hudba velmi vzrušující. "Zpívám s ním ráda, naše hlasy spolu dobře ladí," řekla.

Ejvazov v inscenaci opery letos v lednu vystoupil poprvé také v Národním divadle v Praze.

Dílo italského skladatele Umberta Giordana z období Velké francouzské revoluce, které se řadí mezi vrcholy italského verismu, mělo světovou premiéru v La Scale už v roce 1896. V pražském Národním divadle bylo poprvé uvedeno jen o rok později.

Příběh opery vypráví o lásce mladé šlechtičny Maddaleny a básníka Andrého Chéniera, kteří se vlivem intrik a křivých obvinění ocitnou v osudném soukolí Velké francouzské revoluce. Chénier, který je skutečnou historickou postavou a který ve věku 32 let zemřel v roce 1794 pod gilotinou, citlivě vnímal nutnost společenské proměny a neudržitelnost privilegií aristokracie. Nemohl se však ztotožnit s pokřivenou morálkou lůzy, která všude hledala nepřítele.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je úterý 16. října 2018

Očekáváme v 17:00 21°C

Celá předpověď