Kyrgios označil vedení mužského tenisu za zkorumpované

foto Australský tenista Nick Kyrgios v 1. kole US Open.

New York - Kontroverzní Nick Kyrgios si nejspíš opět zadělal na trest od ATP. Čtyřiadvacetiletý Australan totiž po vítězství 6:3, 7:6 a 6:4 nad domácím Stevem Johnsonem v prvním kole US Open označil vedení mužského tenisu za zkorumpované.

Kyrgios se o ATP otřel poté, co na tiskové konferenci dostal dotaz, jestli jeho přípravu na poslední grandslam sezony ovlivnila pokuta, kterou dostal po vyřazení ve druhém kole nedávného turnaje v Cincinnati. Australský tenista musel zaplatit 113 tisíc dolarů za nadávky rozhodčímu a rozmlácení dvou raket.

"Vůbec. Navíc ATP je dost zkorumpované, takže jsem to vůbec neřešil," odpověděl Kyrgios, který se poté s novinářem pohádal. "A vůbec, proč se bavíme o něčem, co se stalo před třemi týdny, když jsem právě někoho rozsekal v prvním kole?" přidal.

"Nejste profesionální sportovec, tak mi odpovězte. Nadával jste někdy někomu?" pokračoval Kyrgios, který poté dostal dotaz, jestli tím naznačuje, že sportovci si mohou sprosté chování dovolit. "Ne. Jen říkám, že lidi se prostě občas naštvou," prohlásil.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 27. května 2020

Očekáváme v 13:00 18°C

Celá předpověď