Kynologem roku 2019 se stala Alena Smolíková

foto Kynoložkou roku 2019 se stala 22. února 2020 Alena Smolíková, mistryně Evropy v takzvaném dogdancingu, kde psovod se psem na hudbu předvádějí předem připravenou sestavu různých cviků. Výsledky ankety byly vyhlášeny v pražském Meetfactory.

Praha - Kynoložkou roku 2019 se stala Alena Smolíková, mistryně Evropy v takzvaném dogdancingu, kdy psovod se psem na hudbu předvádějí předem připravenou sestavu různých cviků. V juniorské kategorii vybrala odborná porota Zoru Lehkou, mistryni světa v canicrossu. Titul nejsympatičtější kynolog, o kterém rozhodovala veřejnost, získalo družstvo Jokers. Figurantem roku se stal David Hanel. Výsledky ankety byly v sobotu večer vyhlášeny v pražském Meetfactory.

Do síně slávy byl uveden jeden z nejznámějších českých kynologů, pětadevadesátiletý Karel Hartl, který přispěl ke šlechtění dvou českých národních plemen, chodského psa a československého vlčáka a stál u zrodu poválečné služební kynologie. Je autorem několika knih o chovu a výcviku služebních plemen.

Anketa Kynolog roku od roku 2011 oceňuje především lidi, kteří stojí za sportovními výkony svých psů. Současně jde také o ohlédnutí za uplynulou sezonou a oslavu největších úspěchů na poli české kynologie, uvedli organizátoři.

Odborná porota udělila ocenění v dalších 11 kategoriích. Například v kategorii Agility (překážkový běh) zvítězila Martina Magnoli Klimešová. V dogdancingu porota vybrala Smolíkovou, v kategorii Dogfrisbee vyhrála Veronika Urbášková a ve Flyballu, kdy má tým psů překonat překážkovou trať, zvítězil tým The Rebels Hardcore.

Mondioring zahrnuje tři disciplíny: poslušnost psa, skoky a obranu, v této kategorii porota vybrala Barbaru Vilimcovou. Za Mushing - spřežení si odnesl cenu Martin Vrtěl, v kategorii Mushing - individuální sporty, kam se řadí například canicross, vyhrála Martina Štěpánková.

V kategorii Obedience (poslušnost) zvítězila Michaela Míčová, která získala první cenu i ve stejné kategorii pro juniory. V kategorii pro chovatele pastaveckých psů získal první cenu Roman Holeček. Ve sportovní kynologii vyhrál Martin Pejša a v záchranářské kategorii František Schejbal starší, velitel psovodů Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pondělí 21. září 2020

Očekáváme v 17:00 24°C

Celá předpověď