Kynice uzavřené kvůli koronaviru hygienici otevírají k 1. dubnu

foto Obec Kynice na Havlíčkobrodsku, ve které je 16. března 2020 několik lidí v domácí karanténě poté, co jim byla zjištěna nákaza nemocí Covid-19.

Havlíčkův Brod - Obec Kynice na Havlíčkobrodsku uzavřená 16. března kvůli nákaze novým typem koronaviru se otevře 1. dubna. ČTK to řekl Jiří Kos, ředitel sekce ochrany a podpory veřejného zdraví Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina. Opatření uzavírající obec bylo původně vydané do odvolání, minimálně však na 14 dnů. V obci je osm případů potvrzené nákazy nemocí COVID-19.

Fotogalerie

Některé rodiny budou i po otevření obce dál v karanténě. Hygienici Kynice uzavřeli poté, co se tam na hasičské oslavě MDŽ 7. března nakazilo několik lidí, nejen místních. V obci je nyní 87 obyvatel, v karanténě kvůli nemoci či kontaktu s nemocným zůstává 26 lidí.

Obec bez obchodu i další občanské vybavenosti je v době uzavření závislá na dodávkách zvenčí. Starostka obce Jaroslava Smetanová už dřív uvedla, že v obci dobře funguje sousedská a rodinná výpomoc. Nutné nákupy je možné doručovat na předávací stanice na kraji obce. Opatření o uzavření obce nepřetržitě kontroluje policie ze čtyř stanovišť.

Hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD) už dřív ocenil, že je situace v době uzavření v obci klidná. Po uvolnění karantény se na dezinfekci v obci budou podílet hasiči.

Na Vysočině bylo k dnešnímu ránu 45 potvrzených případů nemoci COVID-19, z toho na Havlíčkobrodsku 18.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 27. května 2020

Očekáváme v 7:00 10°C

Celá předpověď