Kvůli větru je v Jizerských horách upravený jen základní okruh

foto Běžkaři v Bedřichově na Jablonecku, kde 5. února 2020 pokračovala příprava stadionu před Jizerskou padesátkou. Závod se díky zlepšeným sněhovým podmínkám pojede možná skoro celý. Byl odvolán plán na kratší okruhy a starty v blocích rozdělených do tří dnů.

Bedřichov (Jablonecko) - V Jizerských horách je pro běžkaře na magistrále upravená jen základní trasa, na níž se minulý víkend konal vytrvalostní závod Jizerská 50. Důvodem je varování meteorologů před silným větrem. ČTK to dnes řekla ředitelka Jizerské o.p.s. Radka Davidová. Společnost se stará o úpravu běžeckých tratí v Jizerských horách.

"Rozsáhlejší úprava proběhne až bude povětří ustálené a pohyb v lesích bezpečnější," uvedla. Při úpravě základního okruhu podle ní rolbaři neobjevili žádné popadané stromy či jiné překážky. "Co bylo načaté, asi spadlo už loni," uvedla Davidová. Před rokem se v polovině ledna stromy obalené těžkým sněhem pod nárazy větru lámaly a Jizerská o.p.s. několik dnů běžkařům nedoporučovala vstup do lesních úseků magistrály.

V noci na dnešek v Jizerských horách připadlo od deseti do 15 centimetrů sněhu. Z Bedřichova je upravený malý okruh, to je přes Novou louku, Kristiánov, Točnu, Hřebínek, po Vládní na Maliník a k rozcestí U buku. Rolba z Jizerky vyrazila na Mořinu, po Promenádní na Smědavu, po Knížecí, na Václavíkovu studánku, Souš, Kůrovec, Hraniční a Jizerskou.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je úterý 29. září 2020

Očekáváme v 3:00 8°C

Celá předpověď