Kvůli polomům se pro turisty do února uzavře Boubínský prales

foto Některé turistické trasy v jižní části Národního parku Šumava zůstávají, po bouřce a silném větru z noci na sobotu 19. srpna, nepřístupné. Jedná se například o úseky Nové Údolí - Třístoličník - Plechý, Schwarzenberský plavební kanál - Plešné jezero - Jelení Vrchy nebo cyklotrasy v okolí Jeleních Vrchů a Stožce. Na snímku z 21. srpna cyklisté projíždí kolem polomů u cesty kolem Schwarzenberského kanálu u Jeleních Vrchů.

Prachatice - Kvůli nedávným polomům bude od pátku zakázán vstup na turistické trasy v okolí národní přírodní rezervace Boubínského pralesa na Prachaticku. Zákaz potrvá až do února a platí i pro okolní přístupové cesty. ČTK to dnes řekl mluvčí šumavského národního parku Jan Dvořák. Na Šumavě je kvůli letním polomům uzavřeno už od října několik jiných turistických tras.

"Lesní porosty jsou velmi narušené a stále hrozí akutní nebezpečí pádu nalomených a polovyvrácených stromů a tím ohrožení zdraví a životů návštěvníků," uvedl Dvořák.

Silný vítr na konci října polámal na Šumavě více než 50.000 krychlových metrů dřeva. V srpnu vichřice poničila 130.000 metrů krychlových dřeva a kvůli tomu jsou nepřístupné některé turistické trasy v okolí Stožce a Nové Pece na Prachaticku.

Podle odhadů není vyloučené, že práce na odstraňování polomů zasáhnou i zimní sezonu na Šumavě. Nebude možné zprůjezdnit všechny stopy pro běžecké lyžování.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je pondělí 24. září 2018

Očekáváme v 5:00 9°C

Celá předpověď