Kvůli pokračující pandemii covidu-19 zpřísňují země opatření

foto Cedule na pěší zóně v německém Mnichově upozorňující na povinné nošení roušek, 15. října 2020.

Paříž/Berlín - Nová opatření kvůli pokračující pandemii covidu-19 dnes začnou platit v řadě zemí. Zdravotní nouzový stav vstoupí v platnost ve Francii, a v Paříži a několika velkých městech začíná platit zákaz nočního vycházení. Francie pošle do ulic 12.000 příslušníků policie navíc, aby na dodržování zákazu vycházení dohlíželi.

Ke zpřísnění protikoronavirových opatření přistupují také některé německé oblasti. Restaurace v Hamburku budou muset ode dneška zavřít ve 23:00 a otevřít budou smět nejdříve v 5:00. Během této doby bude také zakázáno prodávat alkohol. Nově se budou muset gastronomické provozy zavírat ve 23:00 také v okresech považovaných za ohniska nákazy v nejlidnatější spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko.

V Německu rovněž začne platit aktualizovaný seznam rizikových oblastí, na kterém se nově ocitlo mimo jiné i celé Slovensko; to v pátek poprvé zaznamenalo více než 2000 nově nakažených koronavirem za den. Západ Německa by mohl začít přijímat vážně nemocné ze značně postiženého Nizozemska.

Británie zavádí omezení lokálně podle vývoje nákazy v jednotlivých místech. Ode dneška zpřísňuje nařízení Londýn, který se zařadí do prostředního ze tří stupňů systému varování. Ve vnitřních prostorách se nebudou moci scházet členové více domácností a schůzky budou zakázány i v hospodách a restauracích.

Na celém světě bylo k pátečnímu večeru evidováno více než 1,1 miliónu zemřelých s covidem-19. Téměř každé páté úmrtí evidují Spojené státy, které jsou v tomto ohledu s téměř 218.000 zemřelými nejhůře zasaženou zemí na světě. Následují je Brazílie, Indie, Mexiko a Británie.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 22. října 2020

Očekáváme v 15:00 19°C

Celá předpověď