Kvůli opravě Husitské ulice zkolabovala doprava na Žižkově

foto Začínající oprava Husitské ulice v Praze 3 zkomplikovala 12. března dopravu v souběžné Seifertově ulici (na snímku). Auta z Husitské projíždějí Seifertovou, která je úzká, po tramvajových kolejích a blokují provoz hromadné dopravy. Seifertovou přitom spolu s tramvajemi jezdí odkloněná autobusová linka 207. Na snímku z 12. března odpoledne je pohled na Olšanské náměstí.

Praha - Začínající oprava Husitské ulice v Praze 3 dnes zkomplikovala automobilovou i městskou hromadnou dopravu na Žižkově, zejména v úzké Seifertově ulici. Vedení Prahy 3 kvůli tomu kritizovalo postup magistrátu i Technické správy komunikací (TSK). Dopravní kolaps má vyřešit úprava značení nebo odtahy aut.

Začínající oprava Husitské ulice v Praze 3 zkomplikovala 12. března dopravu v souběžné Seifertově ulici (na snímku). Podle místostarostky Prahy 3 pro dopravu Lucie Vítkovské (ODS) vedení hlavního města nezvládlo přípravu na zahájení opravy Husitské a TSK přehlíží dopravní kolaps, který kvůli tomu postihl Žižkov. "Od počátku jsme vedení Prahy i TSK upozorňovali, že uzavírky v Husitské mohou způsobit dopravní kolaps, který zasáhne celý Žižkov. Byli jsme ale ujišťováni, že je ze strany magistrátu i TSK vše řádně připraveno. Dnes jsme se ale probudili do dopravního pekla," uvedla Vítkovská. Situace je ještě horší než po nedávném uzavření Zenklovy ulice v Praze 8, při jejíž rekonstrukci magistrát a TSK také selhaly, míní.

Později Vítkovská informovala o tom, že radnice Prahy 3 společně s policií zvýší v souvislosti s opravou Husitské dohled a řízení dopravy v přilehlých ulicích. Špatně zaparkovaná auta budou odtažena a upraveno bude značení. "Prioritou je pro nás zajistit průjezd tramvají v Seifertově ulici. Auta, která budou provoz blokovat, budou odtažena. Policisté budou řídit dopravu na důležitých křižovatkách," řekla.

Začínající oprava Husitské ulice v Praze 3 zkomplikovala 12. března dopravu v souběžné Seifertově ulici. Auta z Husitské projíždějí Seifertovou, která je úzká, po tramvajových kolejích a blokují provoz hromadné dopravy. Seifertovou přitom spolu s tramvajemi jezdí odkloněná autobusová linka 207. Na snímku je dopravní značení za křižovatkou U Bulhara. Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) v rozhovoru pro server Novinky.cz v sobotu uvedla, že Pražané jsou, co se týče dopravy, "trochu zpovykaní". Všechno podle ní není ideální, ale cizinci jsou prý v Praze šťastní, že mají dopravu, jakou mají. Na twitteru pak Krnáčová uvedla, že srovnávala dopravní kolony v Praze s jinými velkými městy. "Chápu, že jsou lidé rozčíleni kvůli uzavírkám, a to vyjádření bylo nešťastné. Omlouvám se všem, koho se ten výrok dotkl," napsala.

Zástupci radnice, magistrátu, Technické správy komunikací (TSK) nebo policie v úterý celou trasu v okolí Husitské projedou a pokud bude třeba, změní se dopravní značení. Podle Vítkovské je možné, že bude například změněn směr v některých jednosměrkách, v krajním případě bude zakázán vjezd autům do Seifertovy ve směru do centra. "Prioritou je MHD, zpoždění tramvají 45 minut je nepřijatelné," zdůraznila.

Začínající oprava Husitské ulice v Praze 3 (na snímku) zkomplikovala 12. března dopravu v souběžné Seifertově ulici i v přilehlém okolí. TSK se chystá rozmístit další značky do větší vzdálenosti od uzavírky, aby tak odvedla tranzitní dopravu z problematické lokality na jiné trasy. "Jedná se o nutnou rekonstrukci, která se spolu s rekonstrukcí ulicí Koněvova připravovala několik let. TSK postupovala v souladu s požadavky Prahy 3 a součástí projektové dokumentace byla i architektonická studie rekonstrukce Husitské a Koněvovy, kterou si nechala zpracovat v roce 2016 právě Praha 3," uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková.

V dnešní ranní dopravní špičce stovky lidí vystupovaly z tramvají a k hlavnímu nádraží šly v dešti pěšky. Dopravní podnik na svém webu uvedl, že tramvaje i autobusy se v Seifertově a navazující Táboritské zpožďují, proto z těchto ulic odklonil některé spoje tramvajové linky 5.

Oprava 670 metrů dlouhého úseku Husitské mezi křižovatkou s Trocnovskou ulicí a Tachovským náměstím má trvat do konce letošního listopadu. Rekonstrukce je rozdělena na tři etapy, do opravovaného úseku mohou pouze chodci. Předpokládané náklady na úpravy Husitské ulice jsou 70 milionů korun.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je úterý 19. února 2019

Očekáváme v 17:00 10°C

Celá předpověď