Kvůli koronaviru se ruší koncerty, turné, křty i filmové premiéry

foto U vstupu na Novou scénu Národního divadla byla 11. března 2020 umístěna informace o způsobu vracení vstupenek za představení odvolaná kvůli šíření nového typu koronaviru.

Praha - Kvůli zákazu konání akcí s více než stovkou účastníků, který platí od úterního večera, byly zrušeny či přesunuty koncerty, turné, křty i filmové premiéry. Opatření, které se vztahuje na veřejná i soukromá divadelní, hudební, filmová a další představení s účastí přesahující ve stejný čas 100 lidí, ovlivnilo také konání festivalů a výstav.

Například zpěvák a skladatel Michal Hrůza přesunul své chystané turné Světlo do tmy na podzim. Série koncertů měla začít 3. dubna v Českých Budějovicích. Své nové album Světlo do tmy Hrůza plánoval v dubnu představit také v Praze, Brně, Ostravě a Karlových Varech. Zakoupené vstupenky zůstanou v platnosti nebo je majitelé mohou vrátit v sítích Ticketmaster.

Zpěvačka Klára Vytisková vydala 6. března nové album Love Is Gold, které plánovala pokřtít 16. dubna ve Studiu Hrdinů v Praze s hostujícími Losers Cirque Company. "Křest alba Love Is Gold se uskuteční v novém termínu 2. června na Letní scéně na pražském Vyšehradě na společném vystoupení s Losers Cirque Company," oznámilo dnes vydavatelství Supraphon.

Distribuční label KVIFF Distribution zatím na neurčito odložil premiéru filmu Proxima, která byla plánovaná na 19. března. Nový termín distribuční premiéry společnost oznámí.

Pořadatelé klubového festivalu Žižkovská noc, jehož desátý ročník se měl konat poslední březnový týden, hledají nový podzimní termín akce. Na Žižkovské noci se měly publiku představit skupiny jako Mňága a Žďorp, Zrní, Hentai Corporation, Katarína Malíková, rapper Gleb, Yacoepsae či prozaik Jáchym Topol. Zakoupené vstupenky přes server GoOut.cz zůstávají v platnosti. "V tuto chvíli hledáme stejně jako i jiní organizátoři kulturních a sportovních akcí nový termín. Konkrétní datum zatím nevíme, ale s největší pravděpodobností se desátý ročník Žižkovské noci uskuteční letos na podzim," sdělil ČTK dramaturg festivalu Marek Dočekal.

Také představení Dejvického divadla v Praze jsou od 10. března do odvolání zrušena. Toto opatření se vztahuje na všechna představení, včetně Anti.kvariátu a zájezdových vystoupení. O způsobu náhrady bude vedení divadla informovat prostřednictvím webových stránek nebo na facebooku. Pokladna je uzavřena. Vstupenky na neuskutečněná představení zakoupené v pokladně i prostřednictvím sítě TicketPortal si mají majitelé ponechat do doby, než bude rozhodnuto.

Všechny akce a doprovodné programy zrušila pražská Galerie Rudolfinum, která lákala na videoprojekci Davida Claerbouta Olympia a výstavu Michaëla Borremanse The Duck. Na sociálních sítích galerie připravuje speciální příspěvky k těmto expozicím. Již nyní jsou na YouTube kanálu Galerie Rudolfinum zpřístupněna všechna videa k oběma výstavám včetně rozhovoru s Michaëlem Borremansem.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je pondělí 8. března 2021

Očekáváme v 15:00 5°C

Celá předpověď