Kvůli epidemiologické situaci Sparta zrušila přípravný zápas

foto Fotbalisté pražské Sparty 24. července 2020 v Tréninkovém centru na Strahově v Praze zahájili letní přípravu na novou prvoligovou sezonu.

Praha - Vedení fotbalistů Sparty se kvůli zhoršující se epidemiologické situaci v Praze rozhodlo zrušit dnešní přípravný duel na Strahově s Vltavínem. Podle klubového webu to ale není kvůli tomu, že by byl některý hráč nebo člen realizačního týmu pozitivně testován na koronavirus. Sobotní přípravný zápas s Táborskem je nadále v plánu.

A-tým Sparty začal letní přípravu v pátek a proti Vltavínu měl sehrát první přípravný zápas. Od 4. do 14. srpna čeká letenský celek soustředění v Rakousku, kde by Sparta měla odehrát další čtyři přípravná utkání. Soupeře ani termíny zatím třetí celek uplynulého ročníku první ligy a vítěz poháru neoznámil.

Před devíti dny musela kvůli výskytu koronaviru v mužstvu přerušit letní přípravu sparťanská rezerva, která nastoupila na dva týdny do karantény. Kolika hráčů se onemocnění covid-19 týká, klub neuvedl.

Podle médií se sparťané nakazili na párty v pražském nočním klubu Techtle Mechtle. Mezi nakaženými byli i dva fotbalisté rezervy Bohemians 1905 a dorostenec Dukly z výběru do 19 let. Podle pondělního vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) evidují hygienici v souvislosti s klubem celkem 135 nakažených.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je sobota 8. srpna 2020

Očekáváme v 3:00 20°C

Celá předpověď