Kvůli čtyřem Italům byl v Pardubicích zastaven RegioJet

foto Ilustrační foto - Vlak společnosti RegioJet přijíždí do stanice Praha hlavní nádraží, v pozadí souprava Českých drah.

Pardubice - Na pardubickém nádraží byl dnes ráno zastaven rychlík RegioJet jedoucí z Ostravy. Cestující si stěžoval na čtyři Italy, kteří jeli v kupé a kašlali. ČTK to řekla ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice v Pardubicích Olga Hégrová. Čtyři italští pasažéři byli odvezeni do pardubické nemocnice, kde čekají na infekčním oddělení na výsledky testů na koronavirus.

"Kdyby byly pozitivní, budeme kontaktovat cestující, kteří s nimi byli ve vagonu, což je asi 15 lidí. Pokud se nákaza nepotvrdí, mohou z Pardubic odjet," řekl ČTK ředitel Krajské hygienické stanice Pardubického kraje Antonín Vykydal. Do vagonu již nikdo nesměl vstoupit, dopravce jej po příjezdu do cílové stanice nechá vydezinfikovat.

"Cestující byli v kupé se čtyřmi Italy, kteří vykazovali známky onemocnění koronavirem. Průvodčí se na nás cestou obrátila prostřednictvím Integrovaného záchranného systému a tito pasažéři byli převezeni na vyšetření na infekční oddělení pardubické nemocnice," uvedla Hégrová.

Podle informací kraje jsou Italové studenti a v ČR na vzdělávacím pobytu Erasmus byli už dva týdny. Dnes cestovali z Rakouska. "Je malá pravděpodobnost, že by byli pozitivní," řekl hejtman Martin Netolický (ČSSD).

Vlak přerušil jízdu v Pardubicích, kde má standardní zastávku, v 7:18, řekla ČTK mluvčí Správy železnic Radky Pistoriusová. Stanici opustil kolem 9:00.

Na místě zasahovali i hasiči v ochranných pomůckách. Z vlaku nesměl nikdo z pasažérů vystupovat. "Na pokyn policistů bylo všech 49 cestujících zaevidováno," uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 2. června 2020

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď